Po roce se tento víkend opět vracíme do ikonického pavilonu A1 na výstavišti v Brně! Těšíme se na to už hodně, představí se totiž přes 90 projektů makerů z Čech a Moravy! 🌍 S velkou většinou se uvidíme úplně poprvé. Přinášíme výběr těch projektů, které byste v areálu rozhodně minout neměli!

Vstupenky

📍Vnitřní stage

Scienceshow v podání ÚDIF

Na vnitřní stage se můžete těšit na vědecké show v podání Úžasného divadla fyziky. Z první ruky zhlédnete chemické i fyzikální pokusy!

Sobota – 11:30, 14:30 & 16:00
Neděle – 11:00, 13:00 & 15:00
na vnitřní stage, za vhodem z Rotundy do A1

Mitch Altman – hackerská legenda ze San Francisca!

Mitch je světoznámý maker, který má na kontě několik vynálezů. Jedním z nich je přívěsek na klíče, který dokáže vypnout jakoukoli televizi v dosahu.

Na Maker Faire povede několik workshopů pro širokou veřejnost – zaměřenou na základy pájení a tvorby senzoru vzduchu a také pro učitele – zaměřený na STEM vzdělávání.

📍Stánek #66

📍Stánek #4
Jak kreativně využít nářadí v dílně? Zapojte se do netradičních závodů pásových brusek, postavte jim karoserii, nazdobte ji a závoďte s ostatními na unikátní dráze!

📍Stánek #9

Crazy Electronics

Už jste viděli pořádné Teslovy transformátory? A viděli jste je hrát?

Ukáže vám to Crazy Electronics – skupina elektrotechniků z různých koutů České republiky, zabývající se především pokusy s vysokým napětím a stavbou Teslových transformátorů.

Tvůrčí pnutí

Lepší než si koupit hezkou věc, je vyrobit si hezkou věc! Co třeba takový fotoaparát z krabičky od sirek?

Tvůrčí pnutí je malý obchůdek, kde připravujeme DIY sety, abys už na nic nečekal/a a prostě začal/a tvořit.

📍Stánek #72

Mapa areálu 🧭