Na Maker Faire v Praze se představí přes 140 projektů makerů z celé ČR i Evropy a těšit se můžete na řadu zajímavých robotických projektů z Itálie, Švýcarska nebo i tradičně četnou chorvatskou maker delegaci! 🌍 Přinášíme výběr projektů, které byste ale v areálu rozhodně minout neměli!

📍Venkovní stage

Scienceshow v podání ÚDIF

Na venkovní stage se můžete těšit na vědecké show v podání Úžasného divadla fyziky. Z první ruky zhlédnete chemické i fyzikální pokusy!

Sobota i neděle – 11:30 & 14:00 na venkovní stage, v případě deště v 1. patře haly 17.

AFS – automatizovaná 3D tisková farma poprvé v ČR!

Na Maker Faire budete mít unikátní možnost potkat se s tiskovou farmou nové generace. Prusa Pro AFS (Automated Farm System) je vybavena 34 novými CoreXY 3D tiskárnami Original Prusa, automatickým sklízením a vydáváním hotových produktů. Vše se ovládá pomocí přehledného dotykového rozhraní.

📍Stánek #13

📍Stánek #12
Vůně na míru! Nizozemská instalace Algorithmic Perfumery je první platforma na světě pro tvorbu vůní řízená umělou inteligencí, která vám umožní prozkoumat svět vůní. Vytvoříte si set vlastních personalizovaných vůní a celý výrobní proces budete mít jako na dlani!

📍Workshopový areál (hala 13, 1. patro)

Zarezervujte si workshop ve workshopovém areálu

Základy práce s 32bitovým mikroprocesorem nebo propojení aplikace s telefonem pomocí rádiové technologie BLE? Vychytejte poslední místa na workshopech na chciworkshop.cz

Druhý nejlepší projekt z webu Instructables – elektro tříkolka

Jan Koubský je makerem už od dětství. Spolu se svými dětmi má na kontě několik projektů a jedn z těch celosvětově úspěšných vám představí. Tříkolka ocelového rámu, překližkové karoserie a 250W motor s 36V bateriemi. Mechanické řízení, cyklo brzda.

📍Stánek #30

Mapa areálu 🧭