Od Brna, přes Prahu a Mladou Boleslav až do Plzně! Tam všude se letos bude konat Maker Faire – festival plný workshopů, inovací a vynálezů. V letošním roce se na festivalech představí přes 500 makerů! 🛠💡Máte nápady, které by rozhodně neměly zůstat v šuplíku? Přihlaste se!

Kdo je Maker? Maker je inovátor, vynálezce, kutil, designér i nadšenec. Každý, kdo se nespokojí s dostupnými věcmi a službami, vytváří si nové, ale zároveň si je nenechává pro sebe – sdílí je s ostatními.Komunita makerů je o sdílení know-how, propojování oborů a technologií a inspiraci.

Věnujete se designu, pracujete se dřevem, sklem nebo jinými materiály? Jste fanouškem 3D tisku? Vymýšlíte vlastní vzdělávací hry? Vyrábíte si doma vlastní senzor vzduchu? Máte vlastní koncept aplikace? Vylepšujete si sami dům a zahradu? Nebo vymýšlíte systém, jak si doma pěstovat zeleninu? Tak to se budete cítit na Maker Faire jako ryba ve vodě! Zveme vás do prostředí, kde se nikdo nemusí stydět za své nadšení a vášeň pro tvoření, kde jsou znalosti, zkušenosti a inovace vítány a oslavovány! Nekomerční a začínající projekty navíc vystavují zdarma.

Podívejte se, kdo u nás vystavoval!

Kde s námi letos můžete vystavovat?

Maker Faire se v letošním roce uskuteční hned v devíti městech po celé České republice. Za svým Maker Fairem tak nebude muset nikdo cestovat daleko. Přirozenými vrcholy festivalové sezóny budou Maker Fairy v Praze a v Brně, kde své projekty představí nejen čeští, ale též zahraniční tvůrci.Všechny Maker Faires probíhají za podpory generálního partnera PRUSA Research a my děkujeme!

Dva skvělé Maker Fairy máme za sebou! Letošní sezónu zahájil již 3. ročník MF Plzeň v prostorách DEPO2015. Návštěvníci se mohli seznámit s interaktivním designem a kreativním kódováním nebo si postavit dům z unikátního open-soudce systému Wikihouse. 29. května proběhl premiérový Maker Faire v Rychnově nad Kněžnou v místní Jízdárně.