Chiptron.cz je stránka o elektronice, bastlení a 3D tisku, která má okolo sebe širokou komunitu kutilů. Jaké jsou tipy na makery, které byste měli navštívit? 

Firmy jako Prusa Research, STMicroelectronics nebo Filament PM budou samozřejmě mít skvělé stánky, kde návštěvníci najdou spoustu zajímavých projektů a informací.

O nich ale tenhle výběr vůbec není. Je o pěti makerech, které mě z nějakého důvodu zaujali a dle mého je prostě musíte vidět. A ty ostatní taky 🙂

Project SkyFall

Project SkyFall

Šest studentů postavilo satelit o velikosti plechovky jedné nejmenované firmy. Satelit je vystřelen raketou do výšky několika set metrů a během svého pádu posílá nejrůznější údaje na pozemní stanici. Tým došel až do evropského kola soutěže CanSat, která je vedena pod záštitou ESA. Jak vydrží přetížení? Co všechno posílá? Samé ocásky a já chci odpovědi 🙂

http://makerfaire.cz/maker/entry/1122/

MyCello

Když jsem naposledy zpíval, mlátili sousedi do zdi, ať už přestanu. Pardón, to jsem si trochu zavzpomínal… 

No, MyCello je projekt u kterého absolutně nechápu, jak to může fungovat. O to více mě to zajímá.

http://makerfaire.cz/maker/entry/1133/

MyCello
Czechitas

Czechitas

Ženy, děti a IT. Že to nejde dohromady? Tak to není vůbec žádná pravda!
Naštěstí je tu nezisková organizace Czechitas, kde vám ukážou, jak může IT svět vypadat a navíc jak se do něj zapojit. Je to krásný, různorodý svět.

http://makerfaire.cz/maker/entry/977/

Solarebike

Tento projekt vypadá podle fotky fakt šíleně. Když se ale začtete do příběhu, který za tím stojí, je to projekt který má budoucnost. 

http://makerfaire.cz/maker/entry/1079/

Solarebike
AI dětem

AI dětem

Nepotřebujeme, aby ze všech dětí byly programátoři a programátorky. Potřebujeme ale, aby děti zkusily myslet jinak a vyzkoušely i něco nového. Něco, na co by za normálních okolností možná nikdy nenarazily. 

AI dětem jednoduše a po krůčkách ukazuje svět strojového učení a umělé inteligence. A to není budoucnost, strojové učení tu s námi je a možná o tom ani nevíte. 

http://makerfaire.cz/maker/entry/1145/

To, že jsem vybral jenom pět makerů ale neznamená, že byste ty ostatní neměli vidět – naopak. Udělejte si hezký den a navštivte Maker Faire Prague v Holešovické tržnici (kousek od zeleného mimozemšťana).