Kdy a kde se uskuteční?

Třetí ročník mladoboleslavského Maker Faire se uskuteční již tento víkend 25.-26. září v prostoru Pluhárny v areálu SPŠ. Vstup do areálu je možný jak z Havlíčkovy ulice, tak i z ulice Jaselské. Program se koná uvnitř i venku.

Festival je návštěvníkům otevřen v sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 10:00 do 16:00 a je přístupný zdarma.


Na co se můžete těšit?

Na kopec nových a zajímavých věcí, ale především na naše makery! Ptáte se, na kolik makerů se můžete těšit? Čeká tu na vás přes 25 rozmanitých projektů!

Vyzkoušet si můžete například Teslův transformátor a spolu s Textilní fakultou Technické univerzity Liberec si vyzkoušíte výrobu nanovláken. S vystavujícími makery pak budete moci prozkoumat také systémy na automatické zavlažování květin nebo třeba i čtyřnohého robotického psa.

Ve zkušebním provozu bude také FabLab Pluhárna – otevřená dílna plná manuálních nástrojů i digitálních strojů. Připraveno zde pro vás budou workshopy i jednotlivé stroje. Vyzkoušíte si jednoduché laserování, dozvíte se něco o 3Dtisku nebo si třeba postavíte a vytuníte autíčko na speciální dráhu Nerdy Derby. A svou dílnu dorazí také přátelé a makeři až z chorvatského Záhřebu.

Ve venkovním areálu Maker Faire se naučíte konstruovat vodní rakety a na stane se vám představí můžete také na vědecké show od Úžasné divadlo fyziky!

Že programování není žádná věda vám pak dokáží nadšení lektoři a lektorky z Czechitas. Tomáš z Plastmakers vám představí jak si lze postavit stroj na recyklaci plastu z nějž lze vyrobit zajímavé předměty.

Spolu s Květou si v rámci jejího projektu ZuBylinka vyzkoušíte výrobu domácí kosmetiky.


Všechny vystavující makery s informacemi o nich a jejich programu naleznete zde:


Těšíme se na vás!

tým Make More