Kdy a kde se uskuteční?

Uskuteční se již tento víkend 18. září v suterénní hale inkubátoru Lipo.ink v budově Krajského úřadu. Vstup do areálu je směrem od nákupního centra Forum, z ulice Blažkova skrze parkoviště (po dobu konání akce bude částečně uzavřeno).

Festival je návštěvníkům otevřen od 10:00 do 18:00 a je přístupný zdarma.


Na co se můžete těšit?

Na kopec nových a zajímavých věcí, ale především na naše makery! Ptáte se, na kolik makerů se můžete těšit? Čeká tu na vás přes 30 rozmanitých projektů!

Čeká na vás několik interaktivních instalací – mj. obrovské ohnivé kolo Mansterville či šlapací zeměkrychle! Se zábavnou výukovou stavebnicí objevíte tajemství mozku, pochopíte jak využít 3Dtisk ve výuce, objevíte tajemství laserování i tzv. hydroponického pěstování a prozkoumáte jak to dopadne, když včely odloží monterky od pylu a stanou se architektkami.

Připraveno pro vás bude mnoho workshopů a tvořivých dílen. Postavíte si autíčka a změříte síly na závodní dráze, naučíte se jak zkonstruovat raketu a pochopíte principy pájení. Těšit se můžete také na vědecké show od IQLandia.

Věděli jste jak přesně vzniká nano materiál pro výrobu roušek? Fakulta textilní TUL pro vás připravuje interaktivní expozici, v rámci níž si jeho výrobu sami vyzkoušíte.

Že programování není žádná věda vám pak dokáží nadšení lektoři a lektorky z Czechitas.

Ve spolupráci s Hardwario si pak vyzkoušíte zapojení funkčního vodíkového článku, jehož energii využijete pro přenos dat v cool hře.

Unikátního čtyřnohého robota vám pak představí studenti SPŠE a VOŠ Liberec.


Všechny naše vystavující makery s informacemi o nich a jejich programu naleznete zde:


Těšíme se na vás!

váš tým Make More