V Čechách stejně jako na Moravě nebo ve Slezsku! Tam všude se letos bude konat Maker Faire – festival plný workshopů, inovací a vynálezů. Naše komunita je široká, víme už o více než 500 makerech (inovátoři,kutilové, vynálezci) z celé ČR a chceme objevovat další nadšené tvůrce a jejich projekty. 🛠💡

Ať už tvoříte s moderními technologiemi, věnujete se tradičním řemeslům, designu, hackujete nebo se kloníte spíše k vědeckému bádání, vězte, že na Maker Faire se budete cítit jako doma! Zveme vás do prostředí, kde se nikdo nemusí stydět za své nadšení a vášeň pro tvoření, kde jsou znalosti, zkušenosti a inovace vítány a oslavovány! Komunita makerů je o sdílení know-how, propojování oborů a technologií a inspiraci. Nekomerční a začínající projekty navíc vystavují zdarma.

Máme za sebou několik ročníků festivalů Maker Faire v různých městech – od Plzně, přes Prahu a Mladou Boleslav až po Brno a rádi bychomi tuto jedinečnou přehlídku do roku 2024 představili i v dalších městech. A protože Maker Faire bez makerů by byl jako dílna bez nástrojů, nemůžeme se dočkat až poznáme makery i za dalších měst a regionů.

 A pokud víte o někom ze své blízkosti, jehož projekty by rozhodně neměli zůstat v garáži nebo šuplíku a naopak by stálo za to je vytáhnout na světlo světa, budeme rádi za jakékoliv doporučení.

Letošní Maker Faires:

11. – 12. září

18. – 19. září

20. – 26. září

2. – 3. října

23. – 24. října

11. – 12. září