Co je Maker Faire?

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři.

Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

Chystáme druhý liberecký MF

První ročník tohoto festivalu na severu Čech se uskutečnil ve skvěle padnoucím prostoru inkubátoru Lipo.ink – v budově Krajského úřadu. Program se odehrával jak ve vnitřních prostorech, tak venku.

Na říjen 2022 pro vás opět chystáme víkendovou přehlídku 30 makerů a jejich projektů. Zapojíte se opět do několika workshopů a instalací.


⏰ 8. října od 10 do 18 v inkubátoru LIPO.ink

Na druhém ročníku libereckého Maker Faire vás čekají projekty místních makerů i těch z celé republiky! Co byste řekli na workshop robotiky nebo stavby vodních raketek?

❓Často kladené otázky❓

Kde koupím vstupenky?

🎫 Vstupenky koupíte v předprodeji na Goout.net a případně i na místě. Na místě lze platit v hotovosti i kartou.

Pro koho je festival určený?

👨‍👨‍👧‍👦 Maker Faire je festival pro odborníky i celé rodiny. Čeká na vás kreativní i odborný program. Naprostá většina projektů je interaktivních.

Kde se festival koná?

📍Maker Faire Liberec se v nové budově LIPO.ink v přízemí, jak ve vnitřních tak ve venkovních prostorách.

🚗 Auto lze parkovat zdarma u nákupního centra, které je vzdáleno 2 minuty chůze. Parkování před LIPO.ink kvůli festivalu nebude umožněno.

Má festival nějaký časově omezený program?

Naprostá většina programu a workshopů je dostupná po celou dobu konání festivalu bez omezení. Pár věcí má však časový harmonogram. Jednou z nich je workshop 3D tisku, jehož rozvrh bude vylepen v areálu. Druhou je 🧪 scienceshow, která se bude dít 2x denně a včas bude vyhlášena lokálním rozhlasem.

Karta nebo hotovost?

🪙Některé projekty a workshopy na místě jsou zpoplatněné a není u nich možné platit kartou. Nejedná se o vysoké částky, často jde pouze o příspěvek na materiál. Hotovost se vám bude určitě hodit.

Kolik na Maker Faire zhruba strávím času?

🕰 Pro Maker Faire si rezervujte klidně celý den. Areál je poměrně rozlehlý a v programu je velká spousta makerů. Zapojíte se do workshopů, vyzkoušíte si různé instalace a pořád bude k čemu se vracet.

Je na místě občerstvení?

🌯 Ano! Čeká na vás Bistro na dvou kolech s širokou nabídkou jídla a Panorama café s výborným kafíčkem, zároveň si ale klidně můžete přinést vlastní svačinku nebo pití.

Mohou na festival domácí mazlíčci?

🐕 Maker Faire je plný strojů, robotů a aktivit, které mohou být pro vaše zvířecí kamarády rušivé. Prosíme, nechte je raději doma.
Organizátoři

Partneři