Objevujte. Poznávejte. Hrajte si. Tvořte. Vynalézejte.

7. října 2023

10:00 – 17:00

Lipo.ink

Maker Faire v Liberci!

Už po třetí se v Liberci potkáme na světové přehlídce kreativity Maker Faire! I letos zavítáme do skvěle padnoucího prostoru Lipo.ink. Propojujeme zapálené tvůrce, vynálezce, inovátory, bastlíře a DIY nadšence. Poznáte řadu projektů nejen od místních makerů a zapojíte se do četných workshopů a instalací. Program se bude odehrávat převážně ve vnitřních prostorách a částečně také venku.

🚀 Elektronické a technologické vychytávky

🚀 Design

🚀 3D tisk a robotika

🚀 Řemesla a udržitelné projekty

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.


Co? Kdy? A kde zažijete?
7. října 2023
Lipo.ink

Na třetím ročníku libereckého Maker Faire vás čekají projekty místních makerů i těch z celé republiky! Co byste řekli na workshop robotiky nebo stavbu vodních raketek?

Hledáme dobrovolníky!

Přihlas se na Maker Faire Liberec a zažij přípravu a organizaci festivalu na vlastní kůži! Staň se součástí festivalového týmu. Práce je placená.

Takový byl Maker Faire Liberec v roce 2022 👇

Kdo vystavuje v Liberci?

Atelier Kutila – svět inteligentního tvoření

Řemesla
Martina Kutilová

PLETENÍ jako druh umělecké terapie? Rozhodně ANO! Dovoluji si vám představit ALIZE PUFFY MORE – unikátní smyčkovou přízi, díky které…

Iluze ze Žluté ponorky

Věda
Klub malých debrujárů při Gymnáziu Česká Lípa

Připravili jsme si pro vás spoustu optických iluzí. K mnohým z nich využijete ještě zrcadlo, abyste si vyzkoušeli, jak moc…

Domškoláci z Volavce

Ahoj, jsme parta dětí a chceme vám ukázat pár věcí co jsme postavili. Štěpík tu má useless box s neposedným…

Pájení

Vzdělávání
OMG Robotics

Návštěvník se naučí základy pájení a vytvoří si vlastního robota, kterého si odnese domů.

Základy programování micro:bitu a robotického vozítka

Vzdělávání
OMG Robotics

Základy programování micro:bitu v make:code, kdy se účastník seznámí s jednoduchým programováním této platformy a oživí si robotické vozítko s…

Krása historických šicích strojů

Řemesla
Pavlína Cvrčková

Chtěla bych představit několik zajímavých strojů ze své sbírky. Ukázat, že nejsou jen domácí šicí stroje, šlapací nebo kufříkové, ale…


Často kladené otázky

Jak se na Maker Faire dostanu?

Lipo.ink najdete v revitalizované budově v centru Liberce v těsném sousedství výškové budovy Krajského úřadu Libereckého kraje a Evropského domu. Vstup do budovy je ze strany směrem k řece.

Nejblíže Lipo.ink je MHD terminál Fügnerova-Blažkova nebo tramvajová zastávka Rybníček.

Adresa Lipo.ink: U Jezu 525/4, 460 01 Liberec

🅿️ Jak je to s parkováním?

Doporučujeme parkovat v obchodním centru Forum Liberec. První hodina a půl je bezplatná. Pěšky je to poté k Lipo.ink jen kousek.

🐕 Mohou na festival zvířata?

Prosíme, abyste své domácí mazlíčky nechali doma. Festival byste si neužili ani vy ani oni.

⏰ Kolik na festivalu zhruba strávím času?

Otevírací doba je od 10 do 17 hodin. Doporučujeme si vyhradit celý tento časový úsek. Můžete se zapojit do různých workshopů a tvůrčích aktivit a bude fajn, když si s námi uděláte na Maker Faire hezký den. 🙂

👪 Pro koho je festival určený?

Maker Faire je festival pro pro všechny, kdo rádi tvoří, objevují a dozvídají se nové informace. Festival osloví odborníky, rodiny s dětmi i studenty a žáky škol od základní po vysokou. Většina věcí je na festivalu interaktivní a tedy téměř vše lze vyzkoušet na vlastní kůži.

Chcete se naučit něco nového?

🤩 Objevujte! Připravujeme pro vás širokou nabídku workshopů. Můžete se zapojit do workshopů Základy 3D tisku, Pájení, Programování micro:bitu a robotického vozítka. Vstupenky na festival NEZAHRNUJÍ vstup na jednotlivé workshopy.

🎥 GDPR

Vstupem na festival souhlasíte bez dalšího upozornění s bezplatným využitím svého obrazu nebo podobizny jako součásti jakéhokoliv obrazového záznamu akce pro propagační účely společnosti Make More s.r.o.

Máte k této problematice dotaz? Kontaktujte nás na gonna@makemore.cz

Organizátoři

logo

Mediální partneři

Ve spolupráci s

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.