Co je Maker Faire?

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři.

Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

Chystáme druhý liberecký MF

První ročník tohoto festivalu na severu Čech se uskutečnil ve skvěle padnoucím prostoru inkubátoru Lipo.ink – v budově Krajského úřadu. Program se odehrával jak ve vnitřních prostorech, tak venku.

Na září 2022 pro vás opět chystáme víkendovou přehlídku 30 makerů a jejich projektů. Zapojíte se opět do několika workshopů a instalací.


⏰ 8. října od 10 do 18 v inkubátoru LIPO.ink

Na druhém ročníku libereckého Maker Faire vás čekají projekty místních makerů i těch z celé republiky! Co byste řekli na workshop robotiky nebo stavby vodních raketek?

Ročník 2021

BrainLab
Zábavně výuková stavebnice zaměřená na výzkum lidského mozku a jeho propojení s počítačem.

iQLANDIA a iQFABLAB
Můžete se těšit na vědeckou scienceshow i na workshopy od chytré liberecké dílny iQFABLAB
Mansterville
Interaktivní Propane-punkový koncept zábavního parku a show. Vyzkoušejte železný kolos MansterWheel!
BeeHydro
První hydroponická farma v Liberci založena dvěma nadšenci do zdravého stravování a hydroponického pěstování.Organizátoři

Partneři