Druhý ročník brněnského Maker Faire naplnil od 23. do 24. října prostor pavilonu A na brněnském výstavišti a nalákal přes 6000 lidí. Festival se nesl v duchu kreativity, tvoření a přátelské atmosféry. Návštěvníky během uplynulého víkendu nalákal na více než 90 expozic, workshopů a instalací.

Bohatý program sestával z tvořivých dílen pro děti i dospělé, na své si tak přišli zapálení jednotlivci různých věkových kategorií. Široká veřejnost si mohla vyzkoušet například robotického psa či ocelové kolo šlehající plameny. K vidění byly 3D tiskové technologie nejen od generálního partnera PRUSA Research, unikátní hodiny s hlasem nádražního hlasatele, digitální otevřená dílna s velkoformátovým tiskem robotickou rukou a mnoho dalšího.

V samotném středu pozornosti každého Maker Faire stojí především samotní vynálezci a tvůrci z dané lokality. Máme radost, že se ukázala pestrost regionu, chtěli jsme vyzdvihnout jeho tradiční řemesla, ale také dát prostor iniciativám a jednotlivcům, kteří se zaměřují na moderní technologie a jejich popularizaci. Trávíme mnoho času jejich hledáním a oslovováním, následně přípravou příjemného prostředí, aby pak (někteří mnohdy úplně poprvé) představili veřejnosti své záliby a nadchli návštěvníky,“ uvedl za organizátory Vojtěch Kolařík.

Festival proběhl za podpory města Brna, Jihomoravského kraje, PRUSA Research, Vysokého učení technického v Brně, Fillamentum a Hennlich. Festival proběhl v rámci akce Brno Creative Days. Příští ročník se uskuteční 22.-23. října 2022 na BVV.