Maker Faire se uskuteční již tento víkend 10. – 11. září v kulturním centru Žižkárna. Festival odstartujeme v sobotu v 10:00 až do 18:00 a v neděli se budeme těšit od 10:00 do 16:00.

🚀 Vstupné je symbolických 50Kč a děti do 15 let mají vstup zdarma. Vstupenky koupíte v předprodeji nebo na místě – hotově i kartou.


👨‍👨‍👧‍👦 Doporučujeme návštěvu s celou rodinou. Program se totiž snažíme dělat tak, aby zaujal jak pamětníky, tak i děti a studenty. Najdete tu zábavné workshopy i odborné projekty.


👉 Sahat prosím! Skoro úplně všechno si na Maker Faire můžete prakticky vyzkoušet, vzít do ruky, postavit nebo třeba rozebrat. Chceme abyste měli možnost objevovat, tvořit a aktivně se zapojovat.


🪙 Hotovost se bude hodit. Některé workshopy mohou být zpoplatněné a většinou jde jen o částky za materiál. I když v areálu máme platební terminál, za některé workshopy se platí hotově.


📆 Naprostá většina programu je po celou dobu festivalu stejná. Harmonogram mají jen vybrané workshopy či vědecké show. Přijít můžete kdykoli a nudit se rozhodně nebudete.


Na co se můžete těšit?

Na Maker Faire České Budějovice se letos ukáže přes 30 rozmanitých projektů!

Můžete se těšit na 3D tiskový workshop, workshop gravírování na kůži nebo si budete moc vyzkoušet jak si doma vyrobit vlastní senzor vzduchu. Kromě spousty workshopů vám makeři představí domény – virtuální realitu, mikroprocesory a robotiku. Lidé si budou moct vyzdobit svojí vlastní brusku a závodit s ní na speciální dráze, sestavit vlastní vozítko a závodit s ní na dráze Nerdy Derby. Program je připraven pro všechny  – nejen ti nejmenší mají možnost si sestavit a odpálit vlastní vodní raketu.

Představí se také tvůrci designových doplňků, experimentální typografie, výrobci elektronických razítek . Program nabídne i workshopy zaměřené na výrobu domácí kosmetiky, bytových doplňků z odpadního papíru nebo obrazů z upcyklovaných materiálů.
Těšíme se na vás!

Váš tým Make More