Array ( [3d-print] => 3D Print [ecology-and-sustainability] => Ecology and sustainability [arduino] => Arduino [art-and-design] => Art & Design [cycling] => Cycling [biology] => Biology [it] => IT [crafts] => Crafts [drones] => Drones [education] => Education [electromobility] => Electromobility [elektronics] => Electronics [robotics] => Robotics [fashion] => Fashion [aeronautics] => Aeronautics [food-and-beverages] => Food & Beverages [games-and-entertainment] => Games & Entertainment [hacks-and-gadgets] => Hacks a gadgets [health] => Health [home] => Home [kids-and-family] => Kids & Family [kinetic-art] => Kinetic art [professional-maker] => Professional maker [makerspace] => Makerspace [music] => Music [open-source] => Open Source [photo-and-video] => Photo & Video [raspberry-pi] => Raspberry Pi [rocket-science] => Rocket science [science] => Science [nature] => Nature [wood] => Woodmaking [young-makers] => Young makers (under 18 y.o.) [hackerspace] => Hackerspace )

OMG Robotics

Robotika

Zdravíme vespolek, na letošní rok jsme si připravili spoustu novinek na makerfairy. Mezi ně bude patřit programovatelné autíčko na dálkové ovládání, které si budete moct vyzkoušet, dále si nově budete moci vyzkoušet naprogramovat vlastní program a vyzkoušet si ho na naších robůtcích. Z minulých let se můžete těšit na lovení 3D tištěných hraček pomocí jeřábu a nebo robotický fotbálek.


MAKER

Pavel Šafl

Jsem jedním ze zakladatelů projektu OMG Robotics a pracuji na Vysokém učení technickém v Brně jako akademický a vědecký pracovník. Vědecká činnost mě naplňuje, ale vždy jsem chtěl spíše pomáhat lidem, a to hlavně v oblasti vzdělávání. Vyrůstal jsem v pedagogickém prostředí, a proto mi bylo blízké vždy pomáhat základním školám, a to například jako správce sítě nebo podpora informatiky. Když jsem se dozvěděl o nových RVP, tak jsem věděl, že je to krok správným směrem, ale bohužel jsem nevěděl, jak velký to bude problém pro školy. Po zkušenostech z mezinárodních projektů, kde jsme navštívím desítky škol, a poznali reálný problém, jsme se rozhodli založit projekt OMG Robotics.