Array ( [3d-print] => 3D Print [ecology-and-sustainability] => Ecology and sustainability [arduino] => Arduino [art-and-design] => Art & Design [cycling] => Cycling [biology] => Biology [it] => IT [crafts] => Crafts [drones] => Drones [education] => Education [electromobility] => Electromobility [elektronics] => Electronics [robotics] => Robotics [fashion] => Fashion [aeronautics] => Aeronautics [food-and-beverages] => Food & Beverages [games-and-entertainment] => Games & Entertainment [hacks-and-gadgets] => Hacks a gadgets [health] => Health [home] => Home [kids-and-family] => Kids & Family [kinetic-art] => Kinetic art [professional-maker] => Professional maker [makerspace] => Makerspace [music] => Music [open-source] => Open Source [photo-and-video] => Photo & Video [raspberry-pi] => Raspberry Pi [rocket-science] => Rocket science [science] => Science [nature] => Nature [wood] => Woodmaking [young-makers] => Young makers (under 18 y.o.) [hackerspace] => Hackerspace )

Rojkoglass - Vyrobte si přívěsek z taveného skla

Řemesla

Přijďte si vyrobit pro blízkého originální dárek nebo si jen udělat radost a odpočinout. Z předpřipravených kousků barevného a pokoveného skla si návštěvníci sami složí přívěsky (je to podobné jako skládat barevnou mozaiku). Skla můžete různě kombinovat, skládat, vyhrát si s nimi. Výsledné sklo pro ně zatavím v peci, finálně opracuji a pošlu poštou. Časté otázky :) – Budou návštěvnici sklo řezat? Ne. Přívěšky si složíte z předpřipravených kousků skla. – Budete pracovat s otevřeným ohněm? Ne. Zatavení pro ně zařídím. – Je to vhodné pro děti? Ano. Přívěšky zvládnou složit i malé děti (cca 6+). – Platí se něco? Ano. Příspěvek 250 Kč na materiál, energie na výpal a poštovné. V ceně jsou dva přívěšky s nalepenou šlupnou a koženou šňůrkou na krk.


MAKER

Vladislav Bureš

Jmenuju se Vladislav Bureš a sklo mám jako koníček, formu odpočinku. Pracuji s novým sklem, ale i sklářským "odpadem". Moje dílna má dohromady 8 m2 a nachází se v bývalém pokoji pro služky. Je to můj prostor s tavící pecí, barevným sklem, diamantovou pilou, bruskou a dalšími vychytávkami. Po večerech zkouším, co vše mně sklo dovolí. Každý kus je originál.