Array ( [3d-print] => 3D Print [ecology-and-sustainability] => Ecology and sustainability [arduino] => Arduino [art-and-design] => Art & Design [cycling] => Cycling [biology] => Biology [it] => IT [crafts] => Crafts [drones] => Drones [education] => Education [electromobility] => Electromobility [elektronics] => Electronics [robotics] => Robotics [fashion] => Fashion [aeronautics] => Aeronautics [food-and-beverages] => Food & Beverages [games-and-entertainment] => Games & Entertainment [hacks-and-gadgets] => Hacks a gadgets [health] => Health [home] => Home [kids-and-family] => Kids & Family [kinetic-art] => Kinetic art [professional-maker] => Professional maker [makerspace] => Makerspace [music] => Music [open-source] => Open Source [photo-and-video] => Photo & Video [raspberry-pi] => Raspberry Pi [rocket-science] => Rocket science [science] => Science [nature] => Nature [wood] => Woodmaking [young-makers] => Young makers (under 18 y.o.) [hackerspace] => Hackerspace )

Stavebnictví je fascinující!

Vzdělávání

Prezentace: Radek Pospíšil – Dovednost a vytrvalost

Radek je učeň-truhlář a v 16 letech si postavil na zahradě rodičů vlastní bydlení - domeček. Tisíce lidí sledovali jeho snažení přes profil na Instagramu Radek bude mluvit o tom proč začal stavět, jak mu pomohlo studium řeměsla a jaké znalosti mu naopak při stavbě chyběli. No a samozřejmě kolik to všechno stálo? Úsilí a mozolů.


So Concrete: 3D tisk betonu - prezentace využití aditivních technologií v podání mistrů 3D tisku


Workshop: Nakladatelství Pipasík: Dům pro bráchu

Workshop pro děti 6-10 let (max 12, na vstupenky) Architektka Zuzana Šuleková naučí děti naplánovat a postavit dům na základě modularního stavebnictví. Proč je důležité vědět pro koho stavím? Kolik členů může mít rodina? Chci druhé podlaží? V čem je kouzlo modularity? Kde budou sousedi a jak bude vypadat ulice z vytvořených domků? Naučte se plánovat a stavět s Národním centrem Stavebnictví 4.0.


Workshop: Profi Mentor řemesel Michal Baláž – Stavíme sedlovou střechu, vhodné pro děti 6-13

Pan Baláž naučí děti a společni s nimi postaví sedlovou střechu o velikosti gauče. Děti pracují se dřevem, s nástroji tesaře a klempíře. Workshop přináší na Maker Fair Svaz podnikatelů ve stavebnictví.


INFO

Národní centrum Stavebnictví 4.0

Národní centrum Stavebnictví 4.0 je nová akademicko-průmyslová platforma, která usiluje o modernizaci českého stavebnictví. Centrum v současné době sdružuje 28 partnerů, včetně technických univerzit ČVUT, VUT, VŠB-TUO, TUL a ZČU. Našimi hlavními průmyslovými partnery jsou ŘSD ČR, Leube, Heluz, Sudop Group, Autodesk, Metrostav, STRABAG, PREFA PRO a Wienerberger. Centrum bylo založeno v lednu 2022. Stejné zaujetí, s jakým se věnujeme transformaci stavebnictví a budování sítě testbedů pro stavebnictví, vkládáme i do edukačních aktivit a popularizace stavebnictví mezi mladými lidmi. Protože stavebnictví je fascinující! NCS 4.0 patří velde Národního centra Průmyslu 4.0 mezi instituty CIIRC ČVUT.