CNC frézky LUPA-cnc Focused on utility

CNC frézky LUPA-cnc Focused on utility

LUPA-CNC je parta kamarádů, která nejdříve pro sebe a následně i pro potřeby ostatních kamarádů modelářů vyvinula jednoduchou hobby CNC frézku vhodnou nejen na modelaření. Díky zvolenému technickému a konstrukčnímu řešení je frézka bytelná a odolná s jednoduchou údržbou a snadnou obsluhou. Pracovní prostor základní varianty stroje je 833x517x127mm. Další rozměrové varianty jsou 1033x517x127mm resp. 833x833x127mm.
Frézku lze využít jak na jednoduché "vyřezávání" 2D tvarů, tak na pokročilejší 3D frézování. Díky použití pohonu os X a Y řemínky lze dosahovat vysokých rychlostí frézování, zejména ve spojení s měkkými materiály jako jsou různé pěny (polystyrén, expandovaný polypropylén apod.). Frézka je vhodná na opracování deskových materiálů jako je překližka, plast, laminát (např. výroba DPS) apod.
Na výstavě chceme ukázat postupy a zásady pro tvorbu a přípravu dat s následnou ukázkou vlastního frézování. Můžete se těšit např. na výrobu DPS (desky plošného spoje) vč. vytvoření tzv. výškové mapy před vlastním frézováním, na výrobu dřevěné misky s reliéfem z bloku tvrdšího dřeva a samozřejmě na ukázky frézování zmíněných deskových materiálů jako topolová překližka a dalších. Možná se dostaneme i k opracování hliníku ačkoli tento stroj není pro tento materiál primárně navržen (ale s přimhouřením obou očí to lze).
Součástí prezentace bude ukázka různých nástrojů vhodných pro modelářské CNC frézování.
Frézka bude prezentována vč. obslužné elektroniky, která má základ v Arduino Uno, ale je doplněna další elektronikou a komponenty pro lepší a jednodušší využití stroje.
Těšíme se na Vás!

Project Website