Procesory a využití počítačové vize

Procesory a využití počítačové vize

Ukážeme si, že procesory nejsou jen magické zařízení, které prostě fungují, ale že je možné je i sestavit z volně dostupných a jednoúčelových součástek, které se dají běžně koupit.

S Filipem si ukážeme, jak takový procesor dokáže načíst instrukci a zpracovat po jednotlivých krocích na 8bitovém procesoru, který veškeré informace zobrazuje pomocí LED diod tak, aby bylo velmi snadné zjistit, jak vlastně jednotlivá data putují z místa na místo a jak se zpracovávají.
Dále bude k vidění opět podomácku vyrobený 32bitový RISC-V procesor, který dokáže komunikovat s klávesnicí a zobrazovat data na připojeném VGA monitoru. Můžeme si na něm zahrát například i velmi jednoduchého hada!
Prototyp nové "VGA karty" pro nadcházející procesor bude také vystavený s mnoha vylepšeními.

S Tadeášem si vysvětlíme, jak se v dnešní době dá využít automatická softwarová obrazová analýza (AI) k odhalování chyb procesoru. V ukázce uvidíme kameru živě snímající LED 8bitového procesoru a následně monitor, na kterém budeme s pomocí chytrých algoritmů živě sledovat dění procesoru a toto dění uživatelsky interpretovat. K vidění může být například aktuálně zpracovávaná instrukce, či data uložená v jednotlivých registrech.

Project Website
Categories: Elektronika, IT, Elektronika, Open Source