FabLab Pluhárna

Během týdenního zkušebního provozu jsme v roce 2021 ladili podobu otevřené dílny

V prostorech Pluhárny by brzy měla vzniknout otevřená dílna – tzv. FabLab. Aby byla výsledná dílna co nejlepší, ověřovali jsme si během zkušebního týdne typy jejího provozu, programu i vybavení. Dílnu za týden navštívilo přes 500 návštěvníků!

FabLab nabízí veřejnosti přístup k tradičním výrobním nástrojům i moderním technologiím a v Ml. Boleslavi by měl sloužit školám, dětem, rodinám, široké veřejnosti, ale i profesionálům a odborníkům.

Maker Faire 2022

Čtvrtý ročník v Mladé Boleslavi

Čtvrtý ročník Maker Faire se uskuteční sobotu 24. září 2022 v perfektním areálu Pluhárny a nabídne návštěvníkům okolo 30 interaktivních a poučných workshopů a instalací. Komunitu obohatí opět několik nových makerů a zapojí se i zahraniční makeři.

Maker Faire jsme v Mladé Boleslavi začali organizovat v roce 2019 a poprvé jsme tak otevřeli halu Pluhárny veřejnosti. Od té doby jsme objevili přes 40 makerů z Boleslavi a okolí.

⏰ 24. září od 10 do 18 v Pluhárně

Na dalším ročníku mladoboleslavského Maker Faire vás čekají projekty místních makerů i těch z celé republiky! Co byste řekli na workshop robotiky nebo stavby vodních raketek?

Ročník 2021

Plastmakers
Plastová víčka, kýble od barev, nádoby od oleje. To všechno můžete přeměnit na nové výrobky i v domácích podmínkách.

Co najdeš v šuplíku...
K vidění byla funkční magnetronová naprašovací komora, elektronkový Teslův transformátor či automatické zavlažování květin.
Workshop vodních raket
Z PET lahve a trochy kartonu se stavěli parádní raketky na vodní palivo a oslavovali se za pomoci cyklo-pumpičky! 🚀
Klub mladých techniků
KMT představil programování robota OTTO nebo například laserování skleniček!Organizátor

Partneři