Na Maker Faire se představí robotický pes, akvaponie nebo i jeden z posledních českých neonářů! ⚡️

Program festivalu bude plný bádání, působivých instalací, workshopů a populárně-naučných show. Připravte se, že jakmile vás Maker Faire jednou pohltí, strávíte na něm minimálně několik hodin. Ale nebojte, bude o vás postaráno!

Na co se můžete těšit?

Na spoustu nových a zajímavých věcí, ale především na naše makery! Ptáte se, na kolik makerů se můžete těšit? Čeká tu na vás bezmála 90 rozmanitých projektů, workshopů a celkem 6 vědeckých show!

Nahlédnout do kuchyně budete moci jednomu z nejvýznamnějších lidí v oblasti 3D tisku – Josefu Průšovi. Na stánku PRUSA Research na vás čekají profesionálové, kteří vám rádi představí vlastnosti a možnosti 3D tisku a představí vám i samotné stroje. Nebudou na to ale sami. 3D tisku se totiž věnuje hned 5 dalších makerů! Staví si vlastní tiskárny, vyrábí jejich součásti nebo třeba experimentují s novými materiály. Firma Fillamentum pak představí své unikátní filamenty.

Spolu s projektem Crazy Electronics pochopíte základní principy elektroniky a vyzkoušíte si i Teslův transformátor. A nezůstaneme pozadu ani co se robotiky týče – Jakub Hrachovský vám ukáže svého doma vyrobeného robotického psa a firma Hennlich pak tribiplast Iglidur®, který lze využít třeba při stavbě DIY robotů. Díky projektu microFeeld pak můžete prozkoumat systémy na automatické zavlažování rostlin a přiučit se domácímu hydroponickému pěstování tzv. microgreens.

V rámci partnerské zóny VUT vám pak představíme projekty nejen z fakult této největší technické univerzity u nás, ale také jejich studentů a absolventů! Říkáte si, že architektura a recyklace se nedá spojit? Projekt Plastic Crystal vás přesvědčí o opaku. Těšit se můžete třeba i na profesionální CNC frézy nebo funkční DIY procesor.

Nezapomínáme samozřejmě ani na otevřené dílny! FabLab Brno představí svůj kamion FabLab Experience a své nové projekty! A se svou dílnou dorazí také pražští Bulmex a přátelé a makeři až z chorvatského Záhřebu.

No a čeká vás toho samozřejmě mnohem více! Například s Květou si v rámci jejího projektu ZuBylinka vyzkoušíte výrobu domácí kosmetiky.

Ale o všech projektech a makerech bychom vám mohli povídat ještě dlouho! 👀


Všechny vystavující makery s informacemi o nich a jejich programu naleznete zde:

Těšíme se na vás!

Tým Make More