10. – 11. května 2025

Výstaviště Praha

Největší český Maker Faire zamířil opět na pražské Výstaviště!

Do Křižíkových Pavilonů na Výstavišti Praha se tento rok sjelo přes 900 českých i zahraničních makerů, kteří představili více než 140 projektů. Tato víkendová akce přilákala bezmála 12 000 návštěvníků.

Sedmý ročník Maker Faire Praha opět nabídnul pestrý program plný nejnovějších technologií, workshopů, interaktivních aktivit a přednášek.

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.

Co? Kdy? A kde zažijete?
11. a 12. května 2024

Sobota 10:00 – 18:00
Neděle 10:00 – 16:00
Výstaviště Praha, Křižíkovy pavilony


Na sedmém ročníku Maker Faire Prague vás čekají dva dny plné nabitého programu. Téměř vše si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet. Můžete se zapojit do široké škály workshopů, přednášek či panelových diskuzí. Nebo můžete jen obdivovat, co lidský mozek dokáže vymyslet. Co byste řekli třeba na obrovské fantastické stroje, které vypadají jakoby přímo vypadly z příběhů Julese Verna?

Workshopy

Sobota 11. května 2024
Workshop 3D tisku pro rodiče s dětmi a začátečníky
Zobrazit workshopy

Přednášky

Sobota 11. května 2024

Čas

10:30

11:30

12:30

13:15

14:30

16:00

16:30

17:00

17:30

Název přednášky

Jak vyrobit (téměř) cokoliv

Stavíme školu v Zambii

Meet the Makers

Makeři v roli úspěšných podnikatelů

Robotika a středoškolské robotické týmy

Postav si svou vlastní fotovoltaickou elektrárnu

Buď projektantem

AI – technologická gramotnost

Makerplatform (ENG)

Zobrazit přednášky

Pomoz nám s festivalem

Chceš zažít festival trochu jinak? Staň se dobrovolníkem, pomoz nám při přípravě a organizaci festivalu a staň se součástí týmu!

Kdo bude vystavovat letos v Praze?

Maker Faire Prague 2024 v obrazech

Maker Faire Prague – Aftermovie 2024

Kdo vystavoval na Maker Faire Prague 2024?

3D Tikárna - PRUSASEKMAKi3 - 3D tisk v praxi

Foto projektu

Zdravíme všechny, jsme zde jelikož chceme ukázat co jsme pro Vás všechny připravili. Naše parta kamarádů se rozhodla znovu zrodit velmi úspěšnou tiskárnu PRUSAi3+ 1.75mm. Pro tento krok jsme se rozhodli, protože jsme parta 15ti a 16ti letých makerů a hlavní barikáda zde jsou bouhžel finance. A proto jsme vše vzali do vlastních rukou a věnovali se více než rok optimalizaci a re-stavbě této tiskárny, která má již dnes jiné komponenty, ale je zcela dostačující a je s ní spousta zábavy jak při stavbě tak při tisku. Hlavním cílem bylo dostat funkčí 3D tiskárnu s našimi díly a ukázat tak, že i my můžeme dostat do provozu něco co může vytvářet a pomáhat ostatním. Jsme si zárověň naprosto vědomi toho, že tiskárna není ze 100% náš výtvor, ale že pouze pracujeme s tím co již někdo navrhl a něco jsme si poůpravili. Nicméně myslíme si, že to není špatně a jsme rádi že jsme toho mohli využít a zkusit, něco co jsme nikdy před tím nedělali.
Děkujem a rádi Vás uvidíme u našeho stánku kde se o tomto tématu můžeme pobavit.
Tisku ZDAR!!!

Zobrazit makery

Organizátoři

logo

Generální partner

Mediální partneři

Ve spolupráci s

Maker Faire Prague probíhá pod záštitou doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., primátora hlavního města Prahy, PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D., ministra pro místní rozvoj a také doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., rektora Českého vysokého učení technického v Praze.

Maker Faires v České republice probíhají pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Často kladené otázky

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.