11. – 12. května 2024

Výstaviště Praha


Největší český Maker Faire zamíří opět na pražské Výstaviště!

Do Křižíkových Pavilonů na Výstavišti Praha se minulý rok sjelo přes 130 českých i zahraničních makerů. Tato víkendová akce přilákala přes 10 000 návštěvníků.

Sedmý ročník Maker Faire Praha opět nabídne pestrý program plný nejnovějších technologií, workshopů, interaktivních aktivit a přednášek. Program je sestaven tak, aby byl vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro odborníky v daných oblastech.

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.

Co? Kdy? A kde zažijete?
11. a 12. května 2024

Výstaviště Praha, Křižíkovy pavilony

Na sedmém ročníku Maker Faire Prague vás čekají dva dny plné nabitého programu. Téměř vše si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet. Můžete se zapojit do široké škály workshopů, přednášek či panelových diskuzí. Nebo můžete jen obdivovat, co lidský mozek dokáže vymyslet. Co byste řekli třeba na obrovské fantastické stroje, které vypadají jakoby přímo vypadly z příběhů Julese Verna?

Pomoz nám s festivalem

Chceš zažít festival trochu jinak? Staň se dobrovolníkem, pomoz nám při přípravě a organizaci festivalu a staň se součástí týmu!

Maker Faire Prague 2023 v obrazech

Pomoz nám s festivalem

Chceš zažít festival trochu jinak? Staň se dobrovolníkem, pomoz nám při přípravě a organizaci festivalu a staň se součástí týmu! Práce je placená.

Aftermovie Maker Faire Prague 2023!

Kdo bude vystavovat letos v Praze?

LAMPYGON

Foto projektu

Vítejte ve světě, kde se fantazie setkává s technologií, umění s inovací, řemeslo s estetikou. Projekt LAMPYGON vznikl jako snaha vyrobit originální dárek, šperk sestávající z pevného rámu vypleteného barevnou nití. Podle této představy vznikl prstýnek, v žádném ohledu úžasný, amatérsky provedený, na reálné nošení možná nepraktický. Ovšem společně s ním se zrodila i myšlenka. Myšlenka, jaké nekonečné možnosti tento jednoduchý nápad s sebou přináší. Technika string art, spočívající ve vytváření pestrých geometrických obrazců pomocí namotávání barevné příze na rám, představuje jeden z nejzajímavějších a nejvíce okouzlujících uměleckých stylů. A do tohoto světa téměř neomezené kreativity přináší 3D tisk úplně nový rozměr, a to nikoli pouze obrazně, ovšem i zcela doslovně. Nyní je možné opustit svět 2D a vytvořit rám jakéhokoli tvaru, libovolně složitý, schopný využívat prostor ve všech dimenzích. Tato jedinečná kombinace otevírá dveře nové generaci umění, kde možnosti jsou nekonečné a limit je až tam, kde si ho sami stanovíme.
Naše vášeň nás v LAMPYGONu stále nutí prozkoumávat hranice uměleckého vyjádření a technických možností. Začali jsme letos v lednu, za tu dobu jsme vytvořili stínidla na lampy, motýlky, rámy na obrazy, šperky a mnoho dalšího. Pracujeme tak, aby naše výrobky nebyly pouhým výsledkem technického procesu, nýbrž živým příběhem, vyprávějícím o souznění moderního designu a výtvarného umění. Snažíme se měnit prostor kolem nás a vytvářet mistrovská díla, která okouzlí Vaše smysly a podnítí kreativitu. Jsme teprve na začátku, a naše cesta bude dlouhá, hodně dlouhá. Přejete si být u toho s námi? Přijďte k nám a vyzkoušejte si sami, jaký je to pocit vytvořit vlastníma rukama kousek budoucnosti.

Kdo vystavoval v roce 2023?

Zobrazit makery z loňského roku

Organizátoři

logo

Generální partner

Mediální partneři

Ve spolupráci s

Maker Faires v České republice probíhají pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.