11. – 12. května 2024

Výstaviště Praha


Největší český Maker Faire zamíří opět na pražské Výstaviště!

Do Křižíkových Pavilonů na Výstavišti Praha se minulý rok sjelo přes 130 českých i zahraničních makerů. Tato víkendová akce přilákala přes 10 000 návštěvníků.

Sedmý ročník Maker Faire Praha opět nabídne pestrý program plný nejnovějších technologií, workshopů, interaktivních aktivit a přednášek. Program je sestaven tak, aby byl vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro odborníky v daných oblastech.

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.

Co? Kdy? A kde zažijete?
11. a 12. května 2024

Výstaviště Praha, Křižíkovy pavilony

Na sedmém ročníku Maker Faire Prague vás čekají dva dny plné nabitého programu. Téměř vše si budete moct na vlastní kůži vyzkoušet. Můžete se zapojit do široké škály workshopů, přednášek či panelových diskuzí. Nebo můžete jen obdivovat, co lidský mozek dokáže vymyslet. Co byste řekli třeba na obrovské fantastické stroje, které vypadají jakoby přímo vypadly z příběhů Julese Verna?

Pomoz nám s festivalem

Chceš zažít festival trochu jinak? Staň se dobrovolníkem, pomoz nám při přípravě a organizaci festivalu a staň se součástí týmu!

Maker Faire Prague 2023 v obrazech

Pomoz nám s festivalem

Chceš zažít festival trochu jinak? Staň se dobrovolníkem, pomoz nám při přípravě a organizaci festivalu a staň se součástí týmu! Práce je placená.

Aftermovie Maker Faire Prague 2023!

Kdo bude vystavovat letos v Praze?

VORON CZ/SK Community

Foto projektu

Projekt tlačiarní VORON je jeden z najznámejších open-source projektov pre 3D tlačiarne. Od svojho založenia v roku 2016 získal pozornosť mnohých ľudí, a vytvorila sa okolo neho komunita nadšencov, ktorá stále rastie. Motto projektu je "We build space shuttles with gardening tools, so everyone can have a space shuttle of their own" ("Skladáme raketoplány s pomocou domáceho náradia, aby každý mohol mať svoj vlastný raketoplán!) a veľmi dobre vystihuje podstatu tohoto projektu.

Ukážeme, že poskladať rýchlu, spoľahlivú a dobre vyzerajúcu domácu mini-továrničku nie je až také zložité. Predstavíme nielen všetky momemntálne dostupné modely, ale aj množstvo modifikácií od ľudí z komunity. Lebo neskladáte VORONa - skladáte svojho vlastného VORONa.

Predstavíme všetkých 5 mmomentálne dostupných modelov VORON tlačiarní, radi vysvetlíme ako to všetko funguje - návštevníkom ktorí vidia 3D tlačiareň prvý krát, aj tým skúsenejším, ktorí sa chcú dozvedieť ako vylepšiť alebo zrýchliť svoju vlastnú tlačiareň. Máme ukážky tlače (aj viacfarebnej) a projektov vyrobených za pomoci 3D tlače. Ukážeme, ako sa skladajú niektoré súčasti tlačiarne, a niektoré si budú môcť poskladať návštevníci sami. Pre deti máme koleso štastia, kde si môžu vytočiť malú hračku vytlačenú z našich tlačiarní.

A hlavne - dúfame, že náš projekt pomôže pritiahnuť ďalsích ľudí k 3D tlači a "kutilstvu". Ten pocit, keď sme niečo poskladali, a funguje to, stojí za to!

Kdo vystavoval v roce 2023?

Zobrazit makery z loňského roku

Organizátoři

logo

Generální partner

Mediální partneři

Ve spolupráci s

Maker Faires v České republice probíhají pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.