Praktické informace, aneb vše, co potřebujete před návštěvou vědět

Maker Faire je svět plný nadšenců, inovátorů a zapálených kutilů. Nečekejte žádný nablýskaný veletrh, ale spíše tvořivý binec – koneckonců spoustu z vystavených projektů vůbec poprvé opustí garáže a dílny, ve kterých vznikaly. Většinu věcí je možné si vyzkoušet a osahat, buďte ale prosím ohleduplní a na vše se raději zeptejte. 

Dorazte s úsměvem, zvědavostí a chutí poznávat a učit se 🙂

Kdy a kde akce probíhá?

Maker Faire se odehrává v libereckém inkubátoru Lipo.ink (vstup od NC Forum) a areál má svou venkovní i vnitřní část. Festival probíhá v sobotu 18. září od 10.00 do 18.00. Vstup je zdarma za dodržení aktuálních hygienických opatření.

Pro koho je akce určena?

Zváni jsou zvědavci všeho věku. Program si u nás užije opravdu každý – od těch, kteří rádi zavzpomínají na málem zapomenuté technologie přes nadšence do moderních technologií i řemesel, profesionály a odborníky až po rodiny a zvídavé děti.

Program

Maker Faire nemá pevný časový harmonogram a vše si na něm lze vyzkoušet po celou dobu konání festivalu. Většina projektů je na festivalu po celou dobu jeho konání, může se však stát, že některé makery budete moci zahlédnout pouze v jednom z obou dní.

Mnohé workshopy jsou zpoplatněné nebo vybírají symbolické částky jako příspěvek na materiál. Doporučujeme tedy, abyste si vzali hotovost (ideálně drobné a bankovky s menší hodnotou). Kartou za mnohé workshopy platit nelze.

Občerstvení

Návštěva Maker Faire se snadno protáhne na celý den, nemusíte se ale bát, v areálu bude stánek s jídlem i pitím. Prosíme nevnášejte do areálu vlastní jídlo a pití a podpořte nás tak útratou stáncích. 

Těšíme se na vás!