Praktické informace, aneb vše, co potřebujete před návštěvou vědět

Maker Faire je svět plný nadšenců, inovátorů a zapálených kutilů. Nečekejte žádný nablýskaný veletrh, ale spíše tvořivý binec – koneckonců spoustu z vystavených projektů vůbec poprvé opustí garáže a dílny, ve kterých vznikaly. Většinu věcí si můžete vyzkoušet a osahat, buďte ale prosím ohleduplní a na vše se raději zeptejte. 

Dorazte s úsměvem, zvědavostí a chutí poznávat a učit se 🙂

Kdy a kde akce probíhá? 🏛

Maker Faire se odehrává na brněnském Výstavišti v Pavilonu A1, areál má svou venkovní i vnitřní část. Festival probíhá v sobotu 23. října od 10.00 do 18.00 a v neděli 24. října od 10.00 do 16.00.

Opatření 😷

Stejně jako na jiných akcích na BVV je potřeba mít ve vnitřních prostorech nasazenou roušku. U vstupu pak budeme kontrolovat bezinfekčnost – ukončené očkování / PCR test ne starší než 7 dnů / antigenní test ne starší než 72 h / doklad o prodělané nemoci v posledních 180 dnech.

Antigenní test bude možné za poplatek 50 Kč/ osoba provézt i na místě.

Vstupenky 🎫

Vstupenky můžete zakoupit dvěma způsoby – v předprodeji nebo na místě. V předprodeji jsou za výhodnější cenu a z jejich majitelů vylosujeme výherce 3D tiskárny 3D PRUSA Mini+. Výsledky zveřejníme v sobotu ráno a 3D tiskárnu pak předáme osobně na festivalu.

Vstupné na místě bude za následující cenu:

  • Snížené (ZTP, student, senior, dítě do 18 let) – 150
  • Základní – 200
  • Rodinné – 400

Pro koho je akce určena? 👨‍👩‍👦‍👦

Zváni jsou zvědavci všeho věku. Program si u nás užije opravdu každý – od těch, kteří rádi zavzpomínají na málem zapomenuté technologie přes nadšence do moderních technologií i řemesel, profesionály a odborníky až po rodiny a zvídavé děti.

Program 🚀

Mnohé workshopy jsou zpoplatněné nebo vybírají symbolické částky jako příspěvek na materiál. Doporučujeme tedy, abyste si vzali hotovost (ideálně drobné a bankovky s menší hodnotou). Kartou za mnohé workshopy platit nelze.

Maker Faire nemá pevný časový harmonogram a vše si na něm lze vyzkoušet v podstatě po celou dobu konání festivalu. Většina projektů je na festivalu po celou dobu jeho konání, může se však stát, že některé makery budete moci zahlédnout pouze v jednom z obou dní.

Každý den na vás na stage čekají 3 vědecké (science) show. Předběžný harmonogram je 11:30, 13:30 a 15:30.

Občerstvení ⛽️

Návštěva Maker Faire se snadno protáhne na celý den, nebojte se ale, v areálu bude možné zakoupit občerstvení. Industra Coffee pro vás připraví polévky i sladké dezerty, Průjezd 32 pak připraví Knínické krajíce s masem a čekají na vás také hot dogy a drobnější mlsání.

Těšíme se na vás! 👋🏻

V případě dalších dotazů nás kontaktujte na gonna@makemore.cz, případně telefonicky na +420 732 216 408