Praktické informace, aneb vše, co potřebujete před návštěvou vědět

Maker Faire je svět plný nadšenců, inovátorů a zapálených kutilů. Nečekejte žádný nablýskaný veletrh, ale spíše tvořivý binec – koneckonců spoustu z vystavených projektů vůbec poprvé opustí garáže a dílny, ve kterých vznikaly. Většinu věcí si můžete vyzkoušet a osahat, buďte ale prosím ohleduplní a navše se raději zeptejte. 

Dorazte s úsměvem, zvědavostí a chutí poznávat a učit se 🙂

Kdy a kde akce probíhá?

Maker Faire se odehrává v Laudonově sálu v Pevnosti poznání. Festival probíhá v sobotu 2. října od 10.00 do 18.00. Vstupné na akci je zdarma. 

Program má vnitřní i venkovní část. Prosíme, abyste ve vnitřních prostorech nosili roušky nebo respirátory.

Pro koho je akce určena?

Zveme zvědavce všeho věku! Program si u nás užije opravdu každý – od těch, kteří rádi zavzpomínají na málem zapomenuté technologie přes nadšence do moderních technologií i řemesel, profesionály a odborníky až po rodiny a zvídavé děti.

Program

Maker Faire nemá pevný časový harmonogram a vše si na něm lze vyzkoušet po celou dobu konání festivalu. Většina projektů je na festivalu po celou dobu jeho konání, může se však stát, že některé makery budete moci zahlédnout pouze v jednom z obou dní.

Mnohé workshopy jsou zpoplatněné nebo vybírají symbolické částky jako příspěvek na materiál. Doporučujeme tedy, abyste si vzali hotovost (ideálně drobné a bankovky s menší hodnotou). Kartou lze platit pouze za některé workshopy.

Hygienická opatření

Prosíme, abyste se u vstupu prokázali platným potvrzením o očkování, negativním testem či čestným prohlášením o bezinfekčnosti. Prosíme také, abyste uvnitř měli nasazené roušky či respirátory.

Občerstvení

Návštěva Maker Faire se snadno protáhne na celý den, nemusíte se ale bát, v areálu bude kavárna, kde si můžete zakoupit kávu, nápoje i teplé občerstvení.

Těšíme se na vás!