Maker Faire se snažíme pořádat i v menších městech, kde se zdá, že komunita makerů není dostatečně velká. Sami se ale přesvědčujeme o tom, že opak je často pravdou! První ročníky jsou pro nás vždy výzvou, zároveň se do tohoto dobrodružství ale pouštíme s chutí – a to obzvláště nyní, kdy nás těší vysoké počty návštěvníků a nadšení makeři z Budějovic, Liberce i Boleslavi. A radost máme i z toho, že se v Olomouci pouštíme do spolupráce s novým partnerem Honeywell Aerospace Olomouc.

Kdy a kde se uskuteční?

Již tuto sobotu 2. října v Laudonově sálu Pevnosti poznání. Festival je návštěvníkům otevřen od 10:00 do 18:00 a je přístupný zdarma.


Na co se můžete těšit?

Na spoustu nových a zajímavých věcí, ale především na naše makery! Ptáte se, na kolik makerů se můžete těšit? Čeká tu na vás bezmála 25 rozmanitých projektů!

Honeywell zde představí produkty, které tvoří a technologie, které k tomu používají. Mezi nimi nebude chybět unikátní model leteckého motoru a popis pokročilých výrobních technologií nebo metoda 3D tisku a Blue Light skenování.

Zapojí se také partnerské školy firmy Honeywell – TU Ostrava zde představí poslední model své studentské formule a SPŠ a OA Bruntál pak své 3D tiskárny, 3D brýle a dokonce i 3D televizi.

Čeká na vás několik zábavných workshopů – mj. výroba vodních raket 🚀workshop pájení nebo tvorba domácí kosmetiky. Postavíte si také autíčka a změříte síly na závodní dráze, Těšit se můžete také na vědeckou show od Pevnosti poznání.

Olomoucká dílna pak představí svůj laser a další výrobní nástroje a technologie a spolu s lektory z Pevnosti poznání budete mít také možnost nahlédnout do tajů optických klamů. S Filipem Szkanderou pak poodhalíte tajemství procesorů, se kterými se dennodenně setkáváte.

Daniel Plavecký ze Studia Plavečky vás pak zasvětí do opomíjeného řemesla písmomalířství a spolu s Radioklubem OK2KYJ pochopíte principy radiokomunikace, zahrajete si zábavné hry a možná i vypustíte balón až do výšky 30km!

Těšíme se na vás!

Make More