Sajmo

Sajmo

Třináctiletý Šimon si coby velký fanda komiksových superhrdinů Avengers sám vyrábí výzbroj i výstroj svých oblíbenců: Thorovo kladivo Mjolnir, Thorovu sekeru Stormbreaker, štít Kapitána Ameriky, Ironmanovovu helmu, Spidermanovu masku, či Roninovu katanu. Tyto všechny (a stále další) si vyrábí vystřihováním/vyřezáváním a lepením z kartonu/papíru a případně kašírováním.

Na stánku nejen vystaví již hotové výrobky, ale zároveň bude pracovat na svých dalších projektech. Bude tak možné jeho postupy odkoukat a zeptat se na detaily.

Přijďte se podívat, co všechno se dá vyrobit i bez 3D tiskárny, laserové vyřezávačky či CNC stroje. I v době těchto jinak skvělých digitálních výrobních nástrojů stále platí – a možná ještě více než dříve –, že klíčová je nebojácně tvořivá mysl a šikovné ruce. Pak své nápady dokážete realizovat právě s takovým vybavením a materiálem, které je k dispozici. Teď. Třebas i z ruliček toaletního papíru... Přijďte se podívat, že se vyplatí na nic nečekat a začít tvořit hned teď s tím, co máte právě doma.

Project Website
Categories: Mladí makeři (do 18 let), Zábava & Hry