Detail projektu a makera

Tato databáze zobrazuje kompletní seznam makerů nezávisle na roce, ve kterém se zapojují. Pro přehled konkrétního programu prosím přejděte na stránku daného města.

Bezdrátové odpalovací zařízení pyrotechniky

Foto projektu

Osobně jako spousta lidí mám rád ohňostroje. Prožitek z nich při odpalování mi však vždy kazil úprk do bezpečné vzdálenosti po každém zapálení. Efekt nejednou začal dřív než jsem byl v bezpečí a to si potom člověk neužije 100% co by jinak mohl. Hledal jsem tedy variantu jak tuto situaci řešit, jak si užít dlouhý ohňostroj z bezpečné vzdálenosti a zároveň ho mít pod kontrolou. Řešení bylo dálkové odpalovací zařízení, bohužel hobby varianty v dostupné ceně nenabízely větší množství odpalů a profi odpalovače zase nejsou cenově dostupné. Po krátkém vývoji jsem tedy sestavil vlastní bezdrátové odpalovaci zařízení na dálkové ovládání s dosahem do 50m.

Na 27" budu promítat ukázky odpalů a vývoje svého launcheru, zájemci budou mít možnost simulovat odpal dálkovým ovladačem (odpal bude simulovaný žárovkou) Dále bych rád předvedl během akce jednu simulaci s využitím zábavní pyrotechniky z kategorie CAT1.