Objevujte. Poznávejte. Hrajte si. Tvořte. Vynalézejte.

26. května 2024

Zámecká Jízdárna

Festival přináší

Maker Faire v Rychnově nad Kněžnou!

Maker Faire se v Rychnově nad Kněžnou letos uskuteční už potřetí, opět ve skvělém prostoru Jízdárny za podpory Nadačního fondu ŠKODA Auto. Čeká na vás více než 20 makerů a jejich projektů. Zapojit se můžete do četných workshopů a instalací. Program se bude odehrávat převážně ve vnitřních prostorách a částečně také venku.

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.

Co? Kdy? A kde zažijete?

26. května 2024
10:00 – 17:00
Zámecká Jízdárna

Na rychnovském Maker Faire vás čeká více než 20 makerů a jejich projektů.

Pomoz nám s festivalem

Chceš zažít festival trochu jinak? Staň se dobrovolníkem, pomoz nám při přípravě a organizaci festivalu a staň se součástí týmu! Práce je placená.


Rychnov 2023 v obrazech

Kdo bude vystavovat letos v Rychnově?

HANDVERY

Foto projektu

Jmenuji se Věra Pražáková a tvořím pod značkou Hendvery. Jsem váš průvodce světem moderního macramé(drhání). Rukodělná vášeň mě provází celým životem, a ráda bych s vámi sdílela svou lásku k uměleckému tvoření. Mé ruce jsou mé nástroje a mé srdce je hnací silou za každým jedinečným kouskem, který vytvářím.
Něco z hystorie macramé:za místo původu se pokládají arabské země. Slovo makramé je odvozeno od arabského „migramah“ (třáseň). Do Evropy přivezli drhání Maurové přes Španělsko kolem 13. století,námořníci si různými uzly krátili čas plavby.
Přijďte navštívit můj stánek, kde jsem si připravila ukázky mých finálních výrobků od kabelky přes lucerny, obrazy až po paravan. Je velká škála možností, jak si touto technikou zútulnit bydlení či vylepšit outfit.
Vyzkoušejte si základní uzlíky a poznejte příjemný přírodní materiál.
Pro více zvídavé mám připraven workshop. Vytvoříme společně nádhernou dekoraci, kterou si můžete odnést domů a pyšně prezentovat svou vlastní macramé tvorbu.
Mým cílem je vtáhnout vás do umění macramé, ale také sdílet radost a kreativitu, kterou tato rukodělná dovednost může přinést. Těším se na setkání s vámi na tomto tvořivém dobrodružství!

Handvery

Kdo vystavoval v roce 2023?

Zobrazit makery z loňského roku

Organizátoři

logo

Hlavní partner akce

Mediální partneři

Maker Faires v České republice probíhají pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.