Objevujte. Poznávejte. Hrajte si. Tvořte. Vynalézejte.

26. května 2024

Zámecká Jízdárna

Festival přináší

Maker Faire v Rychnově nad Kněžnou!

Maker Faire se v Rychnově nad Kněžnou letos uskuteční už potřetí, opět ve skvělém prostoru Jízdárny za podpory Nadačního fondu ŠKODA Auto. Čeká na vás více než 20 makerů a jejich projektů. Zapojit se můžete do četných workshopů a instalací. Program se bude odehrávat převážně ve vnitřních prostorách a částečně také venku.

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.

Co? Kdy? A kde zažijete?

26. května 2024
10:00 – 17:00
Zámecká Jízdárna

Na rychnovském Maker Faire vás čeká více než 20 makerů a jejich projektů.

Pomoz nám s festivalem

Chceš zažít festival trochu jinak? Staň se dobrovolníkem, pomoz nám při přípravě a organizaci festivalu a staň se součástí týmu! Práce je placená.


Rychnov 2023 v obrazech

Kdo bude vystavovat letos v Rychnově?

Kdo vystavoval v roce 2023?

Bezdrátové odpalovací zařízení pyrotechniky

Foto projektu

Osobně jako spousta lidí mám rád ohňostroje. Prožitek z nich při odpalování mi však vždy kazil úprk do bezpečné vzdálenosti po každém zapálení. Efekt nejednou začal dřív než jsem byl v bezpečí a to si potom člověk neužije 100% co by jinak mohl. Hledal jsem tedy variantu jak tuto situaci řešit, jak si užít dlouhý ohňostroj z bezpečné vzdálenosti a zároveň ho mít pod kontrolou. Řešení bylo dálkové odpalovací zařízení, bohužel hobby varianty v dostupné ceně nenabízely větší množství odpalů a profi odpalovače zase nejsou cenově dostupné. Po krátkém vývoji jsem tedy sestavil vlastní bezdrátové odpalovaci zařízení na dálkové ovládání s dosahem do 50m.

Na 27" budu promítat ukázky odpalů a vývoje svého launcheru, zájemci budou mít možnost simulovat odpal dálkovým ovladačem (odpal bude simulovaný žárovkou) Dále bych rád předvedl během akce jednu simulaci s využitím zábavní pyrotechniky z kategorie CAT1.

Zobrazit makery z loňského roku

Organizátoři

logo

Hlavní partner akce

Mediální partneři

Maker Faires v České republice probíhají pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.