Vstupenky

Co je Maker Faire?

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit.

Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

Třetí ročník v Brně

Třetí ročník Maker Faire Brno se uskuteční v sobotu 22. října a v neděli 23. října ve skvěle padnoucím prostoru Pavilonu A1 brněnského výstaviště.

Poznáte okolo 100 makerů a jejich skvělých projektů, zapojíte se do četných workshopů a instalací. Čekají na vás také vědecké pokusy! Program se bude odehrávat převážně ve vnitřních prostorech a částečně také venku.

⏰ 22. – 23. října od 10 do 18 na BVV v Pavilonu A

Na třetím ročníku brněnského Maker Faire vás čekají projekty místních makerů i těch z celé republiky! Co byste řekli na workshop robotiky nebo stavby vodních raketek?
Sobota 10:00 -18:00 a neděle 10:00 -16:00

❓Často kladené otázky❓

Kde koupím vstupenky?

🎫 Vstupenky koupíte v předprodeji na Goout.net a případně i na místě. Vstupenky zakoupené v předprodeji zařazujeme do slosování o 3D tiskárnu PRUSA. Na místě lze platit v hotovosti i kartou.

Pro koho je festival určený?

👨‍👨‍👧‍👦 Maker Faire je festival pro odborníky i celé rodiny. Čeká na vás kreativní i odborný program. Naprostá většina projektů je interaktivní.

Jak se na festival dostanu?

📍 Maker Faire Brno se uskuteční na Výstavišti v Pavilonu A1. Vstup je hlavní branou výstaviště, kde zakoupíte také vstupenky na místě. A následně rovně do pavilonu A1.

🚋 K výstavišti se dostanete tramvají linkou 1 na zastávku Výstaviště hlavní vstup, případně linkou trolejbusu 25 a 37 a také autobusem linkou 44, 52 a 84.

🚗 Autem lze dorazit také a zaparkovat můžete v modrých zónách v okolí Výstaviště.

Má festival nějaký časově omezený program?

Naprostá většina programu a workshopů je dostupná po celou dobu konání festivalu bez omezení. Pár věcí má však časový harmonogram.

🛠 Workshopy 3D tisku ve workshopové zóně (1. patro po schodech za gastro zónou) a workshopy s Mitchem Altmanem mají harmonogram a je potřeba si je dopředu zarezervovat. Rezervace je možná pod tímto odkazem. Koukněte na ně, stojí za to!

🎤 Na pódiu na vás čekají přednášky a 🧪 scienceshow. Rozpis naleznete níže na této stránce a následně také v areálu.

Jaké workshopy mě čekají?

🛠 Na workshopy se můžete rezervovat zde. Velké množství workshopů naleznete na stanovištích jednotlivých makerů, zde jen malá ochutnávka toho, na co se můžete těšit 👇

  • Postavte.si optický klam společně s LEGO®
  • Užijte si workshop o STEM výuce s Mitchem Altmanem
  • Vytvořte si vlastní senzor vzduchu, který můžete doma připojit k Wi-Fi
  • Objevte základy 3D tisku
  • Zazávoďte si s bruskami!

Karta nebo hotovost?

Některé projekty a workshopy na místě jsou zpoplatněné a není u nich možné platit kartou. Nejedná se o vysoké částky, často jde pouze o příspěvek na materiál. Hotovost se vám bude určitě hodit.

Kolik na Maker Faire zhruba strávím času?

🕰 Pro Maker Faire si rezervujte klidně celý den. Areál je poměrně rozlehlý a v programu je velká spousta makerů. Zapojíte se do workshopů, vyzkoušíte si různé instalace a pořád bude k čemu se vracet.

Je na místě občerstvení?

🌯 Ano! Čeká na vás spousta stánků s jídlem, zároveň si ale klidně můžete přinést vlastní svačinku nebo pití.

Mohou na festival domácí mazlíčci?

🐕 Maker Faire je plný strojů, robotů a aktivit, které mohou být pro vaše zvířecí kamarády rušivé. Prosíme, nechte je raději doma.

Harmonogramy

Mapa areálu

Organizátoři

Generální partner

Partneři

Mediální partner