První ročník Maker Faire ve Vrchlabí!

První ročník festivalu Maker Faire se uskutečnil v sobotu 17. června ve skvěle padnoucím prostoru Ekocentra Krtek. Dorazilo přes 1000 návštěvníků a okolo 20 makerů zde prezentovalo své projekty. Těšíme se na příští rok!

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.


Takový byl Maker Faire ve Vrchlabí!


Co? Kdy? A kde zažijete?
17. června 2023
Ekocentrum Krtek

Na prvním ročníku Maker Faire ve Vrchalbí vás čekají projekty místních makerů i těch z celé republiky! Co byste řekli na workshop robotiky nebo stavbu vodních raketek?

Přidejte se na workshopy!

AI (nejen) pro učitele – Eva Nečasová vás uvede úvod do tématu umělé inteligence. Vysvětlí základní pojmy z oblasti AI, pohovoří o tom, jak o umělé inteligenci mluvit s dětmi a jak se nad touto tematikou zamýšlet v současném světě.


Workshop Základy 3D modelování a 3D tisku – V krátkém workshopu se dozvíte vše důležité o této technologii, vyzkoušíte si modelování a odnesete si i svůj výtisk.


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY


📍 Kde se Maker Faire Vrchlabí koná?

Premiérový ročník Maker Faire Vrchlabí se koná 17. června v prostorách Ekocentra Krtek.


🐕 Mohou na festival zvířata?

Prosíme, abyste své domácí mazlíčky nechali doma. Festival byste si neužili ani vy ani oni.


🎥 GDPR

Vstupem na festival souhlasíte bez dalšího upozornění s bezplatným využitím svého obrazu nebo podobizny jako součásti jakéhokoliv obrazového záznamu akce pro propagační účely společnosti Make More s.r.o.

Máte k této problematice dotaz? Kontaktujte nás na gonna@makemore.cz

⏰ Kolik na festivalu zhruba strávím času?

Na Maker Faire si určitě vyhraďte několik hodin času, klidně i celý den.


☕️ Je na místě občerstvení?

Jasně! Na Maker Faire Vrchlabí budou stánky s občerstvením. Můžete si také donést vlastní svačinku i nápoj.


👨‍👩‍👧‍👦 Pro koho je festival určený?

Maker Faire je festival pro pro všechny, kdo rádi tvoří, objevují a dozvídají se nové informace. Festival osloví odborníky, rodiny s dětmi i studenty a žáky škol od základní po vysokou. Většina věcí je na festivalu interaktivní a tedy téměř vše lze vyzkoušet na vlastní kůži. Na své si přijdou příznivci drobných kutilských projektů, stejně jako designu, robotiky, nebo 3D tisku.


Chcete se naučit něco nového?

🤩 Objevujte! Na Maker Faire Vrchlabí se můžete zapojit do workshopů Základy 3D tisku a AI (nejen) pro učitele. Rezervuje si svůj workshop koupí lístku ZDE!

Nalaďte se na Maker Faire 🙂

Aftermovie Maker Faire Vrchlabí 2023


Kdo vystavoval ve Vrchlabí?

Pískohraní

Děti & Rodina
Lenka Podzemná

Tvoření obrázků barevným pískem.

Barevná hudba

Elektronika
Anastázie Gavendová

Barevná hudba je “blikající koule”, která bliká podle nf signálů z pouštěné hudny. Lze na ni přehrávat rádio, připojit ji…

Pevnost poznání

Zábava & Hry
Pevnost poznání Olomouc

Science show je zábavné interaktivní představení plné pokusů a demonstrací, vtipná exkurze do světa vědy v podání zkušených performerů z…

O dětech v městečku pod horami

Vzdělávání
Petr Jindřich

Kniha „O dětech v městečku pod horami“ je příběh, který čtou děti na pokračování. Odehrává se v reáliích města Vrchlabí.…

Matematický průzkumník

Vzdělávání
Petr Jindřich

Jedná se o konstruktivistickou výuku matematiky, kde děti samy v rámci nějakého tématu hledají a objevují řešení na dané zadání,…

Veselá věda

Věda
Veselá věda

Měření pH látek, barevné změny, neutralizace doprovázená šuměním oxidu uhličitého. Použité suroviny – destilovaná voda, roztok jedlé sody, roztok kys.…

Organizátoři

Hlavní partner akce

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.