Co je Maker Faire?

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři.

Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

První ročník v Olomouci

První ročník Maker Faire v Olomouci se uskutečnil ve skvěle padnoucím prostoru Laudonova sálu v Pevnosti poznání. Program se bude odehrávat jak ve vnitřních prostorech, tak venku.

Na podzim 2022 pro vás opět chystáme víkendovou přehlídku 25 makerů a jejich projektů. Zapojíte se do četných workshopů a instalací.


Ročník 2021

OTTO DIY
V nejisté budoucnosti je jedna věc jistá, technologie bude její velkou součástí, a proto je důležité, aby školy a učitelé dali studentům šanci získat potřebné znalosti.
Olomoucká dílna
Sdílená dílna pro veřejnost je vybavená pro práci se dřevem, kovem, kůží i textilem. Na Maker Faire zapojili laser, lupínkovou pilu i stolní brusku.
ZuBylinka
Vlastnoručně vyrobená mýdla či pomády? Květa s respektem k přírodním zdrojem učí vyrábět kosmetiku z přírodních surovin.
Podomácku vyrobené procesory
Filip postavil dva zjednodušené procesory z jednoduchých a lehce dostupných integrovaných obvodů jako demonstraci.Organizátor

Partneři