Co je Maker Faire?

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři.

Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

Druhý ročník v Olomouci

Druhý ročník Maker Faire v Olomouci se uskuteční ve skvěle padnoucím prostoru Laudonova sálu v Pevnosti poznání a v krásné vstupní hale Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého – tyto 2 budovy jsou od sebe vzdáleny 7 minut chůze. Program se bude odehrávat převážně v vnitřních prostorách.

Na podzim 2022 pro vás opět chystáme víkendovou přehlídku více než 45 makerů a jejich projektů. Zapojíte se do četných workshopů a instalací.

⏰ 12. listopadu od 10 do 18 Pevnosti Poznání + Přírodovědecká fakulta UP

Na druhém ročníku olomouckého Maker Faire vás čekají projekty místních makerů i těch z celé republiky! Co byste řekli na workshop robotiky nebo stavby vodních raketek?

❓Často kladené otázky❓

Kde koupím vstupenky?

🎫 Vstupenky koupíte v předprodeji na Goout.net a případně i na místě. Na místě lze platit v hotovosti i kartou.

Pro koho je festival určený?

👨‍👨‍👧‍👦 Maker Faire je festival pro odborníky i celé rodiny. Čeká na vás kreativní i odborný program. Naprostá většina projektů je interaktivní.

Kde se festival koná?

📍 Letošní olomoucký ročník je jedinečný a v celé ČR naprosto unikátní, neboť se Maker Faire Olomouc koná zároveň na 2 místech. Najdete nás v Pevnosti poznání a na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého.

🍒 Třešničkou tohoto ročníku je FabLab Exprience, kamion plný technologií, který najdete u budovy bývalé Městské tržnice kousek od Šantovky. Zde si můžete zkusit práci s 3D tiskárnami, laserovou řezačkou a mnoho dalšího! Děkujeme za to Honeywell Aerospace Olomouc!

Má festival nějaký časově omezený program?

Naprostá většina programu a workshopů je dostupná po celou dobu konání festivalu bez omezení. Pár věcí má však časový harmonogram.

🛠 Workshopy 3D tisku na Přírodovědecké fakultě a workshopy pájení senzoru kvality vzduchu v Pevnosti Poznání mají harmonogram a je potřeba si je dopředu zarezervovat. Rezervace je možná pod tímto odkazem. Koukněte na ně, stojí za to!

🎤 Na pódiu v Pevnosti poznání vás čekají 🧪science shows, Týden ve vědě s Vědátorem a tvorba oddělení EZHZT ZUŠ Žerotín. Rozpis naleznete do 10. 11. níže na této stránce a následně také v areálu.

Jaké workshopy mě čekají?

🛠 Na workshopy se můžete rezervovat zde. Velké množství workshopů naleznete na stanovištích jednotlivých makerů, zde jen malá ochutnávka toho, na co se můžete těšit 👇

  • Postavte.si spektrometr společně s LEGO®
  • Vytvořte si vlastní senzor vzduchu, který můžete doma připojit k Wi-Fi
  • Objevte základy 3D tisku

Karta nebo hotovost?

Některé projekty a workshopy na místě jsou zpoplatněné a není u nich možné platit kartou. Nejedná se o vysoké částky, často jde pouze o příspěvek na materiál. Hotovost se vám bude určitě hodit.

Kolik na Maker Faire zhruba strávím času?

🕰 Pro Maker Faire si rezervujte klidně celý den. Areál je členitý a v programu je velká spousta makerů. Zapojíte se do workshopů, vyzkoušíte si různé instalace a pořád bude k čemu se vracet.

Je na místě občerstvení?

🌯 Ano! Čeká na vás jak v Pevnosti poznání tak na Přírodovědecké fakultě kvalitní káva, něco sladkého i výborná svačinka či oběd. Zároveň si ale klidně můžete přinést vlastní svačinku nebo pití.

Mohou na festival domácí mazlíčci?

🐕 Maker Faire je plný strojů, robotů a aktivit, které mohou být pro vaše zvířecí kamarády rušivé. Prosíme, nechte je raději doma.

Organizátor

Generální partner

Partneři