Co je Maker Faire?

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři.

Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

První ročník v Olomouci

První ročník tohoto festivalu v Olomouci se uskuteční ve skvěle padnoucím prostoru Laudonova sálu v Pevnosti poznání. Program se bude odehrávat jak ve vnitřních prostorech, tak venku.

sobotu 2. října od 10:00 do 18:00 budete moci poznat bezmála 25 projektů a zapojit se do četných workshopů a instalací. Vstup na akci je zdarma.

Vystavující makeři

Studio Plavečky
Písmomalíř Dan vrací do českých měst kultivovaný psaný projev a poukazuje na tristní, tedy neestetický a nekvalitní stav pouliční reklamy
3D tištěné RC kamiony
Dakarské kamiony v měřítku 1:10 vytvořené pomocí 3D tisku. Podvozek historického auta včetně pletených kol vytištěný na 3D tiskárně
ZuBylinka
Vlastnoručně vyrobená mýdla či pomády? Květa vás s respektem k přírodním zdrojem naučí vyrábět kosmetiku z přírodních surovin.
Já na tom dělám
Už jste si někdy vyráběli peněženku ze staré kazety? Vyzkoušejte to a mnohé další na těchto tvůrčích recyklačních dílnách.

Organizátor

Partneři