Objevujte. Poznávejte. Hrajte si. Tvořte. Vynalézejte.

9. 11.

Výstaviště Flora Olomouc – Pavilon A

Maker Faire v Olomouci!

Už po třetí jsme se potkali v Olomouci na světové přehlídce kreativity Maker Faire, letos v prostorách Výstaviště Flora Olomouc – Pavilon A. Propojujeme zapálené tvůrce, vynálezce, inovátory, bastlíře a DIY nadšence. Návštěvníci mohli poznat řadu projektů nejen od místních makerů a zapojit se do četných workshopů a instalací.

🚀 Elektronické a technologické vychytávky

🚀 Design

🚀 3D tisk a robotika

🚀 Řemesla a udržitelné projekty

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.


Hrdým partnerem festivalu Maker Faire v Olomouci je firma Honeywell Aerospace Olomouc

IN-HUB Přerov je místo, kde se vaše sny můžou změnit v realitu!

IN-HUB Inovačního centra Olomouckého kraje je místo otevřené kreativním a podnikavým lidem. Pod jednou střechou najdete všechny služby, které potřebujete k rozjezdu svého podnikání. Právě komplexnost v poskytovaných službách činí z IN-HUBu unikátní projekt nejen v Olomouckém kraji, ale v celé České republice.  

IN-HUB najdeme v centru Přerova a nabízí nejen coworkingové kanceláře, ale také konferenční sál, kreativní dílny s 3D tiskárnami, nahrávací studio nebo odpočinkovou zónu. Více informací o IN-HUBu v Přerově a jeho nabídce služeb naleznete na webových stránkách www.inhubprerov.eu.  


Co? Kdy? A kde zažijete?
11. listopadu
Výstaviště Flora Olomouc – Pavilon A

Na třetím ročníku olomouckého Maker Faire vás čekají projekty místních makerů i těch z celé republiky! Co byste řekli na workshop robotiky nebo stavbu vodních raketek?

Hledáme dobrovolníky!

Chceš zažít festival trochu jinak? Staň se dobrovolníkem, pomoz nám při přípravě a organizaci festivalu a staň se součástí týmu! Práce je placená.

Maker Faire Olomouc 2023 v obrazech

Kdo vystavoval v Olomouci?

Interaktivní hmatové hry – Trojúhelníkové puzzle, Trojúhelníkové domino

Vzdělávání
Jana Slezáková

Svět her zachycuje realitu dnešního světa. Pomáhá hledat strategie řešení, zvládat krizové situace. Trojúhelníkové puzzle a Trojúhelníkové domino jsou hmatové…

Elektrický kajak

Elektrická vozítka
Lukáš Mogrovics

Představujeme první český ručně vyráběný patentovaný kajak s integrovaným elektrickým pohonem a bezdrátovým radiovým ovládáním v pádle.

Cosplay trochu jinak – Podle Univerzálních Superhrdinů

Umění & Design
OSC – Univerzální Superhrdinové

Na našem stánku si návštěvníci budou moci připravit část našich kostýmů, které používám k naší činnosti. Příkladem především helmu IronMana,…

Bastlíři z Božetěšky

Elektronika
VOŠ a SPŠE Olomouc

Prezentovaný projekt je model výtahu řízený mikroprocesorem STM8, který vytvořil jeden z našich žáků jako svůj maturitní projekt.

Pohony tryskových letadel

Tryskový pohon HTF7000 vytyčil nové standardy v letectví. Nejvyšší možná spolehlivost, nízké náklady na údržbu a bezprecedentní šetrnost k životnímu…

Jak mluvit se stroji aneb internet věcí v praxi

Elektronika
Honeywell

Zjistěte jak se stroje chovají. Mluvte s nimi pomocí programovatelných mikroprocesorů. Ať je to ruční svářečka, CNC stroj či tepelná…


Organizátoři

logo

Partneři

Ve spolupráci s

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.