11.- 12. 5.

Výstaviště Praha

❤️ DĚKUJEME! ❤️

Festival Maker Faire Prague přilákal o víkendu téměř 10 000 lidí

Do Křižíkových Pavilonů na Výstavišti Praha se sjelo více než 130 makerů a dorazilo téměř 10 000 nadšených návštěvníků.

„Mám z letošního ročníku velikou radost. Povedlo se nám opět sestavit pestrý program, přijelo i dost nových makerů a krásně zafungovalo přirozené rozložení areálu a komunitní rozměr akce. Těší mě také, že se pražský Maker Faire čím dál víc zapisuje do společenského povědomí. Letos nám udělala radost návštěva patnácti producentů z evropských a světových festivalů. Na Maker Faire se zkrátka potkává celosvětová komunita od západního pobřeží USA po Tokyo,“ komentuje hlavní pořadatel akce Vojtěch Kolařík.

Maker Faire Prague 2024 proběhne 11. a 12. května 2024 na Výstavišti Praha

Co je to Maker Faire?

Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí. Světová přehlídka kreativity propojuje zájmové tvůrce a odborníky, zároveň slibuje chytrou zábavu pro rodiny s dětmi. Maker Faire v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla.

Maker je kutil 21. stoletíinovátorvynálezcedesignérbastlířnadšenec.

Maker je každý, kdo má tvořivého ducha. Člověk, který se nespokojí s dostupnými věcmi, technologiemi či službami, ale sám přichází s inovacemi. Vlastní výtvory a tvůrčí nadšení rád sdílí s ostatními.


Vyplňte krátký dotazník a dejte nám vědět, co se vám letos líbilo a co bychom naopak měli do příště zlepšit. Díky vaší zpětné vazbě tvoříme společně lepší Maker Faire.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

📍 Kde se Maker Faire Prague koná?

Maker Faire Prague se uskuteční v Křižíkových pavilonech na Výstavišti Praha, které je zároveň spolupořadatelem akce. Pavilony prošly kompletní rekonstrukcí a nabízejí jedinečný prostor pro světovou přehlídku kreativity.

Jak se na Maker Faire Prague dostanu?

Hlavní vstup na festival bude kolem Plantária. Kasy, vstup a přeprodej vstupenek najdete na mapě ZDE. Průmyslový palác se předělává, nelekejte se tedy, projděte kolem a najdete nás za ním.

Pokud cestujete MHD, vystupte na zastávce Výstaviště ZDE. Na této zastáce staví tramvaje 6, 8, 12, 17, 20. Případně metrem na stanici C – Nádraží Holešovice.

🚗 Jak je to s parkováním?

Doporučujeme na festival dorazit bez auta. Pokud přijede autem, můžete využít placené parkovací stání ZDE nebo placené zóny v okolí.

 🐕 Mohou na festival zvířata?

Prosíme, abyste své domácí mazlíčky nechali doma. Festival byste si neužili ani vy ani oni.

⏰ Kolik na festivalu zhruba strávím času?

Pro Maker Faire si rezervujte klidně celý den nebo raději dva. Areál Křižíkových pavilonů je rozlehlý a v program sestává z velké spousty makerů a tvůrců. Můžete se zapojit do různých workshopů, vyzkoušet si různé instalace a pořád bude k čemu se vracet. Maker

☕️ Je na místě občerstvení?

Jasně! Na Maker Faire Prague si můžete užit celý den (či dva) a nemusíte mít strach z hladu ani žízně. Připravena bude spousta stánků s jídlem – myslíme na masožravce i vegetariány. Těšit se můžete na kávu i sladkou tečku. K osvěžení si dáte nealko, pivko i víno. O jídlo a pití nebude nouze. Můžete si také donést vlastní svačinku i nápoj.

👨‍👩‍👧‍👦 Pro koho je festival určený?

Maker Faire je festival pro pro všechny, kdo rádi tvoří, objevují a dozvídají se nové informace. Festival osloví odborníky, rodiny s dětmi i studenty a žáky škol od základní po vysokou. Čekají vás 2 dny pestrého programu, kdy nebudete vědět, co dřív vyzkoušet nebo na co se dřív podívat. Většina věcí je na festivalu interaktivní a tedy téměř vše lze vyzkoušet na vlasntí kůži. Připraveny budou více než 150 projektů, workshopy a přednášky. Na své si přijdou příznivci drobných kutilských projektů, stejně jako designu, robotiky, 3D tisku nebo velkoformátových instalalcí.

Některé aktivity je potřeba rezervovat dopředu, sledujte GoOut, náš web či sociální sítě pro aktuální informace.

Chcete se naučit něco nového?

🤩 Objevujte! Připravujeme pro vás širokou nabídku workshopů. Můžete se zapojit do workshopů Základy 3D tisku, Prusa Lab Akcelerátoru, AI (nejen) pro učitele, Potiskni si vlastní triko nebo workshop Maker Badge. Vstupenky na festival NEZAHRNUJÍ vstup na jednotlivé workshopy. Rezervuje si svůj workshop koupí lístku ZDE! Jednotlivé workshopy budeme postupně doplňovat, sledujte náš web a sociální sítě.

🎥 GDPR

Vstupem na festival souhlasíte bez dalšího upozornění s bezplatným využitím svého obrazu nebo podobizny jako součásti jakéhokoliv obrazového záznamu akce pro propagační účely společnosti Make More s.r.o.

Máte k této problematice dotaz? Kontaktujte nás na gonna@makemore.cz

Maker Faire Prague 2023 v obrazech

Aftermovie Maker Faire Prague 2023!


Kdo vystavoval v Praze?

Divokola + MARS

Řemesla
Aleš Černý

Přivezeme s sebou CO2 svářečku kovů a pukačku lahví, také materiál na zpracování – železné odřezky a kusy bicyklů, prázdné…

Debrujáři

Věda
Zdenka Kočková

Zájemci jsou seznamováni se zajímavými pokusy, které si mohou sami vyzkoušet. Věda se stává zábavou i poučením. Nabídneme jednoduché pokusy…

Ponytrap

Quentin Thomas-Oliver

Ponytrap can perform music and run a robotics demonstration. We can also do seminars and keynote speeches.

Naše Vlna

Ekologie
Linda Havrlíková

Naše vlna Projekt Naše Vlna se zabývá komplexním zpracováním české ovčí vlny v rámci zemědělství, ekologie a údržby krajiny, textilního…

Využitie 3D tlače v cosplay

3D tisk
Miriama Michalovičová

Návštevníci sa môžu tešiť na moju tvorbu cosplay armor a propiek pomocou 3d tlače. Rada sa s každym porozprávam, prípadne…

PREZENTACE HISTORICKÝCH POČÍTAČŮ

IT
Jan Vejvoda

Prezentace historických počítačů zahrnuje nejen informace o různém počítačovém HW vč. možnjosti jej vidět vystavené, ale i možnost vyzkoušet a…

Organizátoři

Generální partner

Partneři

Mediální partneři

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.