Obrovský bubnující robot a komunitní workshop. Co neminout na Maker Faire Mladá Boleslav?

Už tuto sobotu 23. září odstartuje pátý ročník Maker Faire Mladá Boleslav. Opět se potkáme ve skvělých prostorách Pluhárny. Letos připravujeme opravdu pestrý program, tak se podívejte na co se můžete těšit a co byste určitě neměli minout.Pony trap 👉

Pony trap je čtyř-metrová instalace kombinující technologie a hudbu. Vystoupení tohoto americko-nizozemského projektu není omezeno pouze na hudbu; slouží také jako vzdělávací prezentace a interaktivní instalace. To znamená, že jejich show nejen baví publikum, ale během Maker Faire bude možné s autory diskutovat a pochopit instalaci v širším technologickém a uměleckém kontextu. 

👈 R. U. R.


R. U. R. je robotický tým reprezentující Českou republika na mezinárodní soutěži FRC. Na Maker Faire Mladá Boleslav představí letošního soutěžního robota. Návštěvníkům umožní zblízka si prohlédnout jednotlivé součásti a mechanismy a vyzkoušet si robota řídit.

Naše Vlna 👉

Projekt Naše Vlna se zabývá komplexním zpracováním české ovčí vlny v rámci zemědělství, ekologie a údržby krajiny, textilního průmyslu a designu. Naše Vlna nabízí nejen finální produkty do domácnosti a na zahradu, ale i vlněné meziprodukty, například nepranou a pranou vlnu pro spřádání, rouna vhodná jako ekologická výplň polštářů nebo filc pro další domácí tvoření a kutilství.

👈 Komunitní workshop pro místní Pluhárnu

Rádi bychom vás vyzvali, abyste se zapojili do komunitního workshopu a pomohli nám společně “vyzdobit” Pluhárnu.

Společně během Maker Faire Mladá Boleslav vytvoříme květináče, které mohou členit prostor vevnitř, mohou být základem pro komunitní zahradu a do budoucna se mohou vylepšit o senzory na zalévání a podobně.

Vy si vyzkoušíte vrtání, natírání a práci se dřevem a Pluhárnu tak společně “oživíme”.

Tento workshop bude probíhat celý den a není nutné si na něj rezervovat místo předem. Můžete se tak zapojit kdykoliv během dne.

Workshopy 👉

Pájení
Základy programování v micro:bitu
Workshop 3D tisku

Probíhá celý den.

Čas

10:30

11:45

13:00

14:15

15:30

Čas

10:30

11:45

13:00

14:15

15:15

16:15

———————————————————————————————————————————————

Kde nás můžete ještě potkat do konce sezóny?