Co za speciální projekty a maker překvapení letos chystáme? A na co vás zve Pepa Průša?

“Připravili jsme debatní panely zaměřené na podnikatelské programy a potenciální investory. Makeři v roli úspěšných podnikatelů tu představí své zkušenosti. Budete mít také jedinečnou možnost osobně se setkat se zástupci firem podporujících inovace a podnikání ve formátu speed-datingu. Chybět nebude ani český pětičlenný středoškolský tým LASAR, který nedávno opanoval mezinárodní soutěž NASA. Odborníci a makeři se mohou těšit na některé z největších evropských maker youtuberů jako je Ironman Carlos 3D, Ivan Miranda či výtvory z předmětu ČVUT „Jak vyrobit (téměř) cokoli“.“

Koordinátor Maker Faire Prague, Vojtěch Kolařík

Na co se můžou těšit všichni bastlíři, geeci a makeři?

Postprocessing 3D výtisků s Davidem Schwarzem

Workshop – Sobota 14:45 – 15:30

Naučíte se praktické metody dokončování 3D tištěných dílů, konkrétně techniky broušení, vyhlazování, malování a lakování, které pomáhají odstranit viditelné vrstvy a zlepšit povrchovou úpravu. Workshop také pokrývá metody chemického vyhlazování a použití různých povrchových úprav pro zvýšení odolnosti a estetiky výrobků. Registrovat se můžete zde.

Youtuber Carlos 3D – Ironman

Můžete tu potkat autora obleku vytištěného Ironmana, youtubera a 3D tiskaře Carlose 3D.

Robodoupě

Robodoupě představí magnetické kapaliny, Živý obraz, TMEP a konstrukce z Merkuru. Bude tu třídička kuliček, automatický rozdavač karet a robotické i nerobotické konstrukce.

Najděte financování pro svůj nápad

Neděle 14:00 – 16:00, hlavní stage

V rámci panelové diskuse si bude Ondřej Kašpárek /PrusaLab/ povídat se třemi významnými osobnostmi z oblasti podpory podnikání a startupů. Bude se ptát na to, jak mohou makeři s fyzickým produktem začít své podnikání, jakou podporu mohou získat a na co se v začátcích připravit. Následně se s hosty budete moci potkat osobně a probrat tak možnosti konkrétně pro váš nápad nebo projekt. 

Hosté:

Jedna z předních postav české startup komunity nejen díky jeho aktivitám ve Startup Kitchen. Tomáš se ve světě startupů pohybuje již řadu let, zná velmi dobře prostředí kapitálových fondů a investorů, zároveň i mnoho životních příběhů různých startupů.

Markéta stojí v čele významného české akcelerátoru Start it ČSOB. Ten pomáhá začínajícím podniketelům díky skvělému zázemí stabilní a zároveň stále se rozvíející banky. Zdarma pomáhají vybraným projektům vyladit svůj business, marktingovou strategii či najit investora.

Marek reprezentuje Startup akcelerátor Středočeského inovačního centra, kde nabízí až 120 hodin s mentory a odměnu 300.000 Kč na rozjezd podnikání těm nejlepším, bez nutnosti vzdát se podílu ve své firmě.

Od 15:00 máte možnost osobního setkání s hosty panelové diskuse. Je nutné si však zarezervovat místo.

Tomáš Cironis

Marek Heřman

Markéta Uhrová

Workshopy

Sobota 11. května 2024
Workshop 3D tisku pro rodiče s dětmi a začátečníky
Zobrazit workshopy

Garuda

Mýtické stvoření, napůl člověk, napůl orel… Projekt, který začal s ambicí postavit svépomocí letadlo na kostře orla skalního. Pták má rozpětí křídel 12 metrů a umí plivat oheň.


Organizátoři

logo

Generální partner

Mediální partneři

Ve spolupráci s

Maker Faire Prague probíhá pod záštitou doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., primátora hlavního města Prahy a PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D., ministra pro místní rozvoj.

Maker Faires v České republice probíhají pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.