Druhý největší Maker Faire v České republice startuje už tuto sobotu!

V sobotu 21. října v 10 hodin odstartuje čtvrtý ročník Maker Faire Brno. Tento dvoudenní festival je, hned po tom pražském, druhým největším Maker Faire v České republice. Návštěvníky čeká přes 100 makerů a jejich projektů, spousta zajímavých přednášek, workshopů a jiných tvůrčích aktivit. My Vám přinášíme 5 tipů, co určitě nesmíte při návštěvě vynechat! 👇


👈 PrusaLab Akcelerátor

Přemýšlíte jak posunout hardwarový projekt, který už máte dlouho v hlavě? Zapojte se do hravě pojaté zóny, podrobte vše kritickému pohledu investora a třeba dostanete pozvánku do reálného akceleračního procesu v PrusaLabu. Tak nepropásněte tuto jedinečnou příležitost.

Své projekty s krátkým popisem zasílejte e-mailem na info@prusalab.cz  s předmětem Akcelerátor nanečisto. 

Pony trap 👉

Pony trap je čtyř-metrová instalace kombinující technologie a hudbu. Vystoupení tohoto americko-nizozemského projektu není omezeno pouze na hudbu; slouží také jako vzdělávací prezentace a interaktivní instalace. To znamená, že jejich show nejen baví publikum, ale během Maker Faire bude možné s autory diskutovat a pochopit instalaci v širším technologickém a uměleckém kontextu. 

👈 Workshopy

Na Maker Faire se můžete zúčastnit široké škály workshopů. Naším tipem je workshop Freestyle pájení pro všechny. Tento workshop zdaleka není jen pro chlapce, dívky si zde mohou vytvořit třeba náušnice nebo jakoukoliv jinou dekoraci.


Pro zobrazení všech workshopů klikněte na tlačítko níže.


Fravebot 👉

Fravebot jsou autonomní roboti pomáhající v hydroponních sklenících pěstovat ovoce a zeleninu. Roboti umí například trhat jahody nebo monitorovat a detekovat problémy způsobené chorobami nebo škůdci. Na Maker Faire si budete moci roboty prohlédnout a vyzkoušet si je řídit. Uvidíte i virtuální skleník, ve kterém se roboti učí jezdit, trhat a poznávat choroby.

👈 Liz Melchor

Liz Melchor je americká umělkyně, která miluje kresbu perem. Baví ji posouvat přesný stroj až na hranice jeho možností. Zkoumá různé materiály a techniky a honí se za nepředvídatelným.

Přijďte se podívat na práci s perovým plotrem a zjistěte, jak lze pomocí počítačového kódu odeslat do perového plotru kresbu perem, tužkou, zvýrazňovačem, vodovými barvami nebo jakýmkoli nástrojem, který se do robota vejde.

——————————————————————————————————————————


A co nás čeká dál?

Rádi bychom vás také pozvali 11. listopadu na poslední Maker Faire letošní sezóny – Maker Faire Olomouc.