Maker Faire Brno opět překvapil!

O víkendu 21. a 22. října vyrazil Maker Faire již počtvrté do Brna a opět předčil naše očekávání! Do prostor Brněnského výstaviště se sjelo přes 400 českých i zahraničních makerů, kteří zde vystavovali své projekty, vedli workshopy, přednášky a shows. Během víkendu dorazilo celkem okolo 8 000 návštěvníků.


“Maker Faire v Brně jsme pořádali už počtvrté, ale nikdy jetě nebyl tak velký a pestrý! Povedlo se nám taky navázat hezkou spolupráci s vídeňským Maker Faire a zapojit několik makerů ze zahraničí. Je skvělý vidět tolik nadšených makerů i návštěvníků, plné workshopy i uličky mezi stánky. Udělali jste nám velkou radost! Díky všem makerům i návštěvníkům! Zpětnou vazbu si bereme k srdci a budeme se snažit zase o něco zlepšit,” komentuje Vojtěch Kolařík, hlavní organizátor festivalu.

Celovíkendový program nabídl širokou škálu projektů ze všech různých oborů. Návštěvníci měli možnost se zapojit do velkého množství workshopů, které byly určeny jak pro začátečníky v daných oborech, tak i pro pokročilé. Zkušení instruktoři tak naše návštěvníky naučili základy 3D tisku, programování, pájení a mnoho dalšího. V neděli se také konal workshop Evy Nečasové – AI nejen pro učitele. V krátkém úvodu objasnila termíny dané problematiky a následně zúčastněným nabídla možnosti a řešení, jak využívat umělou inteligenci a jak ji zakomponovat do výuky ve školách.Velký zájem u návštěvníků vzbudila čtyřmetrová instalace Pony trap – robotický bubeník vytvořený makery z Nizozemska. Během obou dnů s bubeníkem Maxem předvedli několik hudebních vystoupení. Velmi zajímavým projektem letošního roku se stali také autonomní roboti od společnosti FraveBot. Tito roboti jsou využíváni jako pomocníci v hydroponních farmách a dokážou mimo jiné identifikovat choroby, sbírat plody apod.

Soutěž o 3D tiskárnu

Všichni návštěvníci, kteří si koupili vstupenku na Maker Faire Brno v předprodeji, se automaticky zařadili do soutěže o 3D tiskárnu Original Prusa MK4. Slosování a vyhlášení proběhlo první den na Maker Faire. Výherkyní se stala paní Eva se synem Oliverem.

—————————————————————————————————————————


Do konce sezóny nás můžete navštívit ještě 11. listopadu v Olomouci na Výstavišti Flora.