Array ( [3d-print] => 3D Print [ecology-and-sustainability] => Ecology and sustainability [arduino] => Arduino [art-and-design] => Art & Design [cycling] => Cycling [biology] => Biology [it] => IT [crafts] => Crafts [drones] => Drones [education] => Education [electromobility] => Electromobility [elektronics] => Electronics [robotics] => Robotics [fashion] => Fashion [aeronautics] => Aeronautics [food-and-beverages] => Food & Beverages [games-and-entertainment] => Games & Entertainment [hacks-and-gadgets] => Hacks a gadgets [health] => Health [home] => Home [kids-and-family] => Kids & Family [kinetic-art] => Kinetic art [professional-maker] => Professional maker [makerspace] => Makerspace [music] => Music [open-source] => Open Source [photo-and-video] => Photo & Video [raspberry-pi] => Raspberry Pi [rocket-science] => Rocket science [science] => Science [nature] => Nature [wood] => Woodmaking [young-makers] => Young makers (under 18 y.o.) [hackerspace] => Hackerspace )

Hry a počítače do roku 2000

IT

Návštěvníkům akce bychom rádi poskytli možnost odlehčeného rozptýlení u několika klasických her, a to na dobových počítačích a dobových CRT monitorech. Spolu s cca trojicí PC bychom chtěli nabídnout i konzoli SEGA Mega Drive (+ CRT TV) s výběrem několika her. Dalším strojem k zábavné ukázce jak daleko počítačová technika pokročila by mohl být turboXT klon s 10MHz CPU a 640 kB RAM připravený a nakonfigurovaný pro připojení k Internetu.


MAKER

Tomáš Nesrsta

Aleš Walter je sběratelem a hráčem „starých her“, konzolí a počítačů. Svůj volný čas zasvěcuje shánění, opravování a vylepšování starých strojů, které jsou pro jiné elektroodpadem. Ke sbírání starých her, konzolí a PC se dostal náhodou. Původně zkrátka neměl počítač, který by nejnovější hry zvládal, a musel hrát starší hry. Začal o nich psát na osobním blogu, později založil dva specializované weby.