Array ( [3d-print] => 3D Print [ecology-and-sustainability] => Ecology and sustainability [arduino] => Arduino [art-and-design] => Art & Design [cycling] => Cycling [biology] => Biology [it] => IT [crafts] => Crafts [drones] => Drones [education] => Education [electromobility] => Electromobility [elektronics] => Electronics [robotics] => Robotics [fashion] => Fashion [aeronautics] => Aeronautics [food-and-beverages] => Food & Beverages [games-and-entertainment] => Games & Entertainment [hacks-and-gadgets] => Hacks a gadgets [health] => Health [home] => Home [kids-and-family] => Kids & Family [kinetic-art] => Kinetic art [professional-maker] => Professional maker [makerspace] => Makerspace [music] => Music [open-source] => Open Source [photo-and-video] => Photo & Video [raspberry-pi] => Raspberry Pi [rocket-science] => Rocket science [science] => Science [nature] => Nature [wood] => Woodmaking [young-makers] => Young makers (under 18 y.o.) [hackerspace] => Hackerspace )

Arts & Crafts

Umění & Design

Letos těším na tvoření v duchu zahrady a recyklace. Společně si vyrobíme vázy a nádoby na pěstování z již použitých plechovek a lahví. Ukážeme si jak jednoduše a stylově využít zbytky kreativních materiálů a domů si navíc odnesete úžasnou jarní dekoraci v podobě vázy, květináče nebo lucerničky. Těší se na Vás Jana z Arts & Crafts.


MAKER

Jana Trnková

Designérka a výtvarnice z Plzně se zabývá převážně volnou a užitou tvorbou z papíru, textilu, korálků a přírodních materiálů. Věnuje se vedení výtvarných kurzů a workshopům zaměřeným na rozvíjení kreativního potenciálu a využití tvorby jako relaxační a sebepoznávací techniky. Vytváří nejen knižní vazby, ale i šperky, závěsné objekty, oděvní doplňky a abstraktní malby a kresby. Z původních klasických knižních technik se postupem času rozvinul nový přístup k tvorbě, který kombinuje různé techniky a materiály, respektuje životní prostředí, recykluje, klade důraz na vyprávění příběhů za pomoci symbolů a respektuje vstupní kvality materiálu. Po studiu na Fakultě umění a designu ZČU v Plzni si svůj profesní záběr rozšířila o studium Arts managementu na VŠE a oboru projektového managementu se pár let také věnovala. Jak sama říká: “byla to důležitá odbočka, abych si uvědomila, jak je pro mne moje vlastní tvorba potřebná.” Knižní vazbu a různé techniky úpravy papíru studovala na mnoha workshopech v ČR a Belgii. Je držitelkou Osvědčení pro pedagoga volného času a absolventkou Arteterapeutického výcviku. Za velký přínos pro svou práci považuje seznámení s Artetefiletikou jako procesem sebepoznávání a nalézání souvislostí v životě a setkání s lektorkou Kamilou Ženatou. Velmi si cení výstavních možností v ČR i zahraničí, kterých se dostalo její tvorbě. Za životní inspiraci považuje vedle přírody také příběhy, mýty a pohádky z celého světa. V její tvůrčích dílnách a kurzech lze komunikovat v anglickém jazyce.