Nekupujte dárky, vytvořte je!

První adventní neděle je za dveřmi a náš tým se rozhodl spojit se s makery, které běžně potkáváte na festivalech Maker Faire, a uspořádat vánoční otevřené dílny. Máte tak jedinečnou možnost zavítat do prostor, kde se nápady a projekty makerů rodí. Otevřené dílny jsou na několika místech po republice, věříme proto, že si něco najdete, přijdete a strávíte tak advent tvořivě.

Vánoční otevřené dílny jsou ve městech: Praha, Brno, Plzeň, České Budějovice, Polička a Nejdek.


Jak si zarezervovat místo?

U některých akcí je potřeba rezervace. Jednoduše klikněte na tlačítko “Rezervace”. Následně se dostanete na kalendář, kde zvolíte datum akce. Srolujte dolů a vyberte si čas. Klikněte a vyplňte své jméno a email.

Adventní dílny na výstavě Leťme vysoko

Workshop je zdarma, platí se ale vstup na výstavu.

Více informací 👉 http://www.objevarium.cz

Půda, Městská knihovna Polička

Čeká vás modelování a 3D tisk vlastních vykrajovátek na vánoční cukroví a jejich testování, pečení medových perníčků a dovádění s roboty. Více informací 👉 http://puda.knihovna.policka.org/category/program/.

Logiscool

Logiscool pro vás mají zdarma ukázku vizuálního programování! Vaše dítě si tak může vytvořit svoji první hru. Termín 6. 12. je určen pro děti od 4. do 8. třídy. Konat se bude na jejich pobočce od 17 do 18 hodin. Termíny 12. 12. a 14. 12. jsou online – můžete se tedy připojit odkudkoliv – a trvají od 18 hodin do 19:30. Pro děti od 2. do 4. třídy je určen termín 14. 12.

FabLab Brno

📍 FabLab Brno, Purkyňova 649/127 612 00 Brno Medlánky

Každou středu zdarma provádí zájemce dílnou v rámci FabLab Tour. Díky Tour se dozvíte, co všechno můžete v dílně využívat, jaké jsou možnosti jednotlivých strojů i jak se s nimi naučit pracovat.

Více informací 👉 https://www.fablabbrno.cz/akce/12-2023/

Vánoční recy dílna pro děti i dospěláky – korky a CD

Zde si vyrobíte vánoční výrobky z korků (náušnice, přívěsky, vánoční ozdoby – soby, sněhuláky) či podtácky pod hrneček z CD. Máte doma stará CD nebo korky od vína? Vezměte je s sebou!

Valiente Project

Přijďte si pod vedením instruktorů z Valiente Project namalovat figurku. Tentokrát si pro vás připravili ukázku metody, jak si poměrně jednoduše můžete namalovat figurku do vaší deskové hry, dračáku nebo i na poličku.
Mimo to vám také ukážou, jak se s tímto koníčkem malování nebo tisku dá začít a co k tomu budete potřebovat.

Kotelna Štvanice (Divokola)

Znáte Divokola z Maker Faire? Přijďte se podívat, kde vznikají! Ze staré a opuštěné kotelny se stala svářečská dílna, kde mimo jiné vyrábí třeba i kulisy do divadla. V případě zájmu se za 500 Kč můžete zúčastnit dvouhodinového rychlo-kurzu sváření. A pokud to sněhové podmínky dovolí, zajezdíte si na divokolech!

Z Divočiny

Přijďte si vytvořit vánoční dekoraci Houpací koník, kterou si můžete pověsit na stromeček nebo na dveře. Druhou možností, spíše pro mladší, je Baňka z lesa. Workshop trvá vždy hodinu (tedy od 16 do 17, od 17 do 18, …).

Workshop pájení s OMG Robotics

Workshopy OMG Robotics jsou na festivalech Maker Faire velmi populární. Proto si můžete přijít vyzkoušet pájení pod jejich vedením. Workshopy se uskuteční v prostorách laboratoře DPS a pájení v 1.62 u Dr. Starého v 1. patře (Technická 10, Brno). Pájet se budou výrobky s vánoční tématikou a zapojit se může každý!

Drátenická dílna – stromy života

Přijďte na prohlídku drátenické dílny, koupit si nějaký z hand-made řemeslných výrobků nebo se zapojit do workshopu – drátování vánočních ozdob.

Drátovaná radost

Udrátujte si vlastní vánoční dekoraci! Může ozdobit dům, vánoční stromeček nebo být skvělým dárkem!