Nezmeškejte nabitý program druhého ročníku Maker Faire Karlovy Vary!

S blížícím se datem soboty 23. března 2024 je na obzoru první Maker Faire letošní sezóny, a to v Karlových Varech. Opět zavítáme do kultovních prostor Hotelu Thermal a tentokrát nás čeká opravdu nabitý program! Tak se pojďme podívat, co určitě při návštěvě neminout.Science show

Rozhodně nepropásněte jednu ze Science show plnou pokusů z dílny Divadla fyziky ÚDiF. Konají se v časech 11:30 a 14:00. Science show vás vtáhne do tajů fyziky tak, že si toho ani nevšimnete. Budete se bavit a zároveň se něčemu novému přiučíte.


Institut lázeňství a balneologie


Kdo by neměl rád lázně? Přijďte se ale o nich dozvědět něco víc. Institut lázeňství a balneologie vám představí možnosti využití virtuální reality v oblasti léčebné rehabilitace. Také se dozvíte, jak se podíleli na vývoji zcela nového způsobu rozmělnění (dezintegraci) rašeliny a slatiny, a jaké možnosti to přináší do světa wellness a relaxace.


Detektor ionosferických poruch

Na tomto stánku vás seznámí s chováním spodní vrstvy ionosféry, detekcí změn v této vrstvě a jaké je praktické použití těchto znalostí. Také vás naučí, jak si můžete doma takový detektor sestavit.


Redakce Hamík


Hamíkův koutek je zdarma vydávaný internetový magazín pro zájemce o elektroniku, radiotechniku, amatérské vysílání, číslicovou techniku a příbuzné obory. V Karlových Varech si můžete vyzkoušet funkční model šifrovacího stroje Enigma a vysílání jiskrovou telegrafií.

Workshopy a show

Pájení

Čas

10:30

11:30

12:30

14:00

15:00

16:00


Zaškolení na sklářském stroji pomocí virtuální reality

Společnost O-I zaškolí zájemce na sklářském stroji pomocí virtuální reality.

Díky této inovaci mohou simulovat reálné pracovní situace a můžete si tedy vyzkoušet být sklářem bez jakýchkoliv bezpečnostních rizik.

Navštivte také zónu plnou záhad od The LEGO Group. Čeká vás netradiční využití kostiček LEGO®. Za pomoci kostiček z řady LEGO® DOTS se budou psát tajné zprávy a účastníkům pod rukama ožijí i hlavolamy.Mimo jiné vás čeká také workshop O barvě v podání Interaktivní galerie Becherovy vily, na kterém se zájemci naučí nejen barvy míchat, ale budou s nimi také experimentovat.