Program pro začínající podnikatele a start-upy na Maker Faire Prague 


Letošní Maker Faire bude nabitý událostmi pro všechny maker nadšence a začínající podnikatele. Přijďte získat zpětnou vazbu na svůj nápad nebo posunout svůj projekt do hardware akcelerátoru PrusaLab.

“Připravili jsme debatní panely zaměřené na sdílení zkušeností z maker podnikání, ale i na konkrétní podnikatelské programy a potenciální investory. Makeři v roli úspěšných podnikatelů představí své zkušenosti a budete mít také jedinečnou možnost osobně se setkat se zástupci institucí podporujících inovace a podnikání ve formátu speed-datingu.”

Koordinátor Maker Faire Prague, Vojtěch Kolařík

Nastartujte své “maker” podnikání 

Najděte financování pro svůj nápad

Neděle 14:00 – 16:00, hlavní stage

V rámci panelové diskuse si bude Ondřej Kašpárek /PrusaLab/ povídat se třemi významnými osobnostmi z oblasti podpory podnikání a startupů. Bude se ptát na to, jak mohou makeři s fyzickým produktem začít své podnikání, jakou podporu mohou získat a na co se v začátcích připravit. Následně se s hosty budete moci potkat osobně a probrat tak možnosti konkrétně pro váš nápad nebo projekt. 

Hosté:

Jedna z předních postav české startup komunity nejen díky jeho aktivitám ve Startup Kitchen. Tomáš se ve světě startupů pohybuje již řadu let, zná velmi dobře prostředí kapitálových fondů a investorů, zároveň i mnoho životních příběhů různých startupů.

Markéta stojí v čele významného české akcelerátoru Start it ČSOB. Ten pomáhá začínajícím podniketelům díky skvělému zázemí stabilní a zároveň stále se rozvíející banky. Zdarma pomáhají vybraným projektům vyladit svůj business, marktingovou strategii či najit investora.

Marek reprezentuje Startup akcelerátor Středočeského inovačního centra, kde nabízí až 120 hodin s mentory a odměnu 300.000 Kč na rozjezd podnikání těm nejlepším, bez nutnosti vzdát se podílu ve své firmě.

Od 15:00 máte možnost osobního setkání s hosty panelové diskuse. Je nutné si však zarezervovat místo.

Tomáš Cironis

Marek Heřman

Markéta Uhrová

Prusa Lab

Stánek prototypové dílny Josefa Průši PrusaLab opět představí hardware akcelerátor. Jedná se o program zaměřený na podporu inovativních hardware projektů a nabízí řadu programů, které mohou  posunout váš start up na novou úroveň.

Tým expertů vám pomůže s rozvojem vašeho podnikatelského plánu a záměru. Zjistíte, jestli 3D tisk nebo jiná technologie dokáže optimalizovat váš produkt a můžete přijít diskutovat o spolupráci a investicích. V neposlední řadě můžete získat zpětnou vazbu na možnosti spolupráce a na možnosti investice do vašeho start-upu.

Meet the makers a debata Makeři v roli úspěšných podnikatelů

Sobota 12:30 – 14:00, hlavní stage

Přijďte si poslechnout příběhy a zkušenosti vybraných úspěšných vystavovatelů – makerů, kteří mají své stánky na Maker Faire. Potkáte tu např. Cut’n’GLue nebo Open Footwear.

V následující debatě poté uvidíte ty, kteří svůj nápad přetavili v úspěšný business fungující řadu let. Panelové diskuzi povede Ondřej Kašpárek z PrusaLabu. Mezi jeho sobotní hosty patří Eliška Slámová, ze známe fashion značky Braasi Industry vyrábějící městké batohy a Pavol Stick Rusnak z firmy která světu dala jednu z nejpolulárnějších kryptopeněženek Trezor.

Hosté:

Braasi Industry předstravuje progresivní česky brand vyrábějcí neotřelé městké batohy. Eliška vtiskává značce jedinečnost zejména důrazem na inovace, výběrem kvalitních materiálů a chutí experimentovat. A to jak v prototypováni např. za použiti 3D tiskáren, tak třeba ve spolupráci s AI při návrzích loňských modelů.

Pavol Rusnák, také známý jako Stick, je všestranný hacker, nadšenec do open source a technologický geek. Zabývá otevřeným vývojem různých softwarových a hardwarových projektů. Ve firmě SatoshiLabs, která stojí za známým produktem Trezor, figuruje jako spoluzakladatel.


Tip na “oddechovku”

Garuda

Mýtické stvoření, napůl člověk, napůl orel… Projekt, který začal s ambicí postavit svépomocí letadlo na kostře orla skalního. Pták má rozpětí křídel 12 metrů a umí plivat oheň.

Workshopy

Sobota 11. května 2024
Workshop 3D tisku pro rodiče s dětmi a začátečníky
Zobrazit workshopy

Organizátoři

logo

Generální partner

Mediální partneři

Ve spolupráci s

Maker Faire Prague probíhá pod záštitou doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., primátora hlavního města Prahy a PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D., ministra pro místní rozvoj.

Maker Faires v České republice probíhají pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.