Sedmý ročník Maker Faire Prague nabídne program pro celou rodinu!

O víkendu 11. a 12. května vypukne na pražském Výstavišti Křižíkových Pavilonech největší Maker Faire v České republice a ve střední Evropě! Máme pro vás tipy, co musíte rozhodně vidět a zažít! 👇

“Maker nebo prostě tvůrce je podle mě v každém z nás, a tak jsme i letos věnovali výběru workshopů a aktivit pro celou rodinu velkou pozornost. Chystáme opět mnoho programu v oblasti digitální výroby, elektroniky a 3D tisku, expozice vesmírných projektů, simulaci pobytu na vesmírné stanici nebo několik opravdu velkých kinetických instalací jak je Garuda nebo Abacus Theather. Tradičně se u nás uskuteční superfinále Robosoutěže ČVUT. Užít si budete moct jak vědecké projekty, tak třeba stavění mostu ze špaget.”

Koordinátor Maker Faire Prague, Vojtěch Kolařík

TOP výběr z programu pro rodiny s dětmi

Science show

Na Maker Faire si je nenechte ujít! Zábavné experimenty z fyziky a chemie jsou naplánované na oba dva dny vždy od 11:00 a 14:00 hodin. Dětem tyto zábavné pokusy pomohou lépe pochopit svět vědy.

Zúčastněte se Spaghetti Bridge Challenge

Zkusili jste si někdy postavit most ze špaget? Můžete společně s dětmi a Domškoláky z Volavce, kteří tuto aktivitu pro ostatní připravili, vyzkoušet své konstrukční schopnosti. Dvakrát denně bude probíhat zátěžové testování mostů a vítěz dostane sadu na tvoření na doma od Maker Market.

Vyzkoušejte Aeroškolu a jejich animační, filmové a tvořivé dílny

Animační dílny Aeroškoly představí otevřené experimentálně výtvarné tvoření. Pro děti tu bude připraveno množství stanovišť, kde si mohou zkusit různé techniky spojené s animací a iluzí pohybu. Přihlásit se také můžete na workshop klasické loutkové animace, kde se pod vedením profesionálních animátorů nejprve seznámíte se základními metodami tvorby iluze pohybu, poté si ve vybrané technice vytvoříte krátký animovaný film.

Zažijte simulaci pobytu na vesmírné stanici

Prozkoumejte vesmí­rnou stanici a zažijte, jaké to je být astronautem. Studenti FEL ČVUT připravili únikovou hru, která přibližuje běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit.

Poznejte tajemství­ wITches

Láká vás ponořit se do tajů elektrotechniky a robotiky? WITches z ČVUT připravily workshopy, které vás provedou základy programování, elektroniky a digitálního umění. Můžete si vytvořit vlastní kouzelnickou hůlku, kočičku nebo si vyzkoušet vyvést ozobota z bludiště.

Laborky s experimenty

Znáte před Zázraky přírody na ČT? Hodně z velkých experimentů, které se tam objevuje pochází právě z dílny Laborek. Laborky jsou ideálním místem pro děti, které mají zájem o vědu. Studenti Gymnázia ve Slaném připravili různé pokusy z fyziky a chemie a můžete tak společně s nimi objevovat přírodní zákony.

Simulátor bagru pro menší děti

Pro malé nadšence bude k dispozici simulátor bagru. Jaké to je ovládat tak velký stroj, jakým je bagr? To vám ukáže tréninkový simulátor, kde si můžete ověřit svou zručnost, pozornost a koncentraci. Děti si zde mohou vyzkoušet ovládání­ bagru a zažít zábavnou simulaci práce na staveništi.

Robosoutěže a robotické projekty

Pro starší děti jsou připraveny robosoutěže a prezentace robotických středoškolských projektů. Můžete se zde zapojit do soutěže nebo si prohlédnout robotické výtvory studentů středních škol.

Garuda

Mýtické stvoření, napůl člověk, napůl orel… Projekt, který začal s ambicí postavit svépomocí letadlo na kostře orla skalního. Pták má rozpětí křídel 12 metrů a umí plivat oheň.

Maker Market

Aby vám radost z tvoření a bádání vydržela i doma. Projekty a sady pro společné tvoření vybrané týmem Maker Faire.

Workshopy

Sobota 11. května 2024
Workshop 3D tisku pro rodiče s dětmi a začátečníky
Zobrazit workshopy

Organizátoři

logo

Generální partner

Mediální partneři

Ve spolupráci s

Maker Faire Prague probíhá pod záštitou doc. MUDr. Bohuslava Svobody, CSc., primátora hlavního města Prahy a PhDr. Ivana Bartoše, Ph.D., ministra pro místní rozvoj.

Maker Faires v České republice probíhají pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu.