Maker Faire míří potřetí do Liberce!

Už tuto sobotu nás čeká jeden z posledních festivalů Maker Faire letošní sezóny. Zamíříme již potřetí do Liberce! Festival se koná 7. října od 10 hodin ve skvělých prostorách Libereckého podnikatelského inkubátoru.

Tradičně vám přinášíme tipy, co na Maker Faire neminout a na co se můžete těšit. Čtěte dále…

Flapper drones 👉

Flapper jsou drony inspirované hmyzem a ptáky. Místo vrtulí létají za pomoci mávajících křídel. Mimo jejich atraktivní vzhled jsou i bezpečnější, a to díky absenci nebezpečných vrtulí. Těšit se můžete na jejich ukázky a při velkém zájmu si i můžete pilotáž sami vyzkoušet.

👈 Workshopy

Pájení
Základy programování v micro:bitu
Workshop 3D tisku

Celý den

Čas

10:30

11:30

13:00

14:00

15:00

16:00

Čas

10:30

11:30

13:00

14:00

15:00

16:00

Zkus si evoluci 👉

Zkuste si kulturní evoluci a pomocí 3D tisku vytvořte nový artefakt! Zájemcům budou předloženy vždy dva až tři různé artefakty a úkolem bude pomocí jednoduchého rozhraní navrhnout a vytisknout další artefakt v řadě (ideálně lepší než jsou ty předchozí). Úkoly budou varýrovat od “ať je artefakt co nejhezčí”, až po “ať projede co nejrychleji po nakloněné rampě”.

Výtvory vědců z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy vám navíc pomohou pochopit, proč se tak liší kulturní evoluce od té biologické.

Na Maker Faire Liberec nebudou chybět ani tvořivé aktivity jako je výroba přívěsku z taveného skla, výroba drátěné dekorace nebo Spaghetti Bridge Challenge. To je zábavná aktivita od Domškoláků z Volavce. Cílem je pomocí balíčku špaget a tavné pistole postavit za daný časový limit co nejpevnější a zároveň originální most.

———————————————————————————————————————————————————————————————

Do konce sezóny nás můžete navštívit ještě 21. a 22. října na Maker Faire Brno nebo 11. listopadu na Maker Faire Olomouc.