Maker Faire míří tento víkend poprvé do Jihlavy! Podívejte se, co při návštěvě neminout.

Jihlava je jedním ze dvou nových měst, kde se letos Maker Faire představí poprvé. Zavítáme do prostor jihlavské Modety nacházející se vedle ZOO a čeká nás opravdu pestrý program. Proto vám přinášíme tipy, co neminout.


Jihlavský architektonický manuál

JAM.jihlava.cz je odborně popularizační projekt zaměřený na mapování a propagaci architektury a urbanismu Jihlavy, zejména v rozmezí od poloviny 19. století do současnosti.

Skrze různorodé tvary můžete poznat, jak je město Jihlava zajímavé. Pro poznávání všemožných detailů použijete archiválie a materiály, které má Jihlavský architektonický manuál ve své databázi. Zkusíte se vžít do role lovce zajímavých částí domů a přenesete je do různých měřítek.

Za použití jednoduché metody s pomocí odporového drátu a extrudovaného polystyrenu si vytvoříte formy, do kterých si odlijete nalezené kousky. Domů si pak s sebou odnesete kousek města v kapse.

Jihlavská astronomická společnost

🔭 Jak funguje dalekohled? To a celou jeho konstrukci vám na Maker Faire popíše skrze interaktivní prezentaci Jihlavská astronomická společnost.

Uvidíte také ukázky dálkově ovládaných dalekohledů, které představují nezbytný prvek moderní astronomie a přístupu k pozorování vesmíru. Všichni zájemci si budou moci tuto technologii na místě vyzkoušet.

Šílené projekty Vědátora Peti

Vědátor Peťa je nadšenec, který točí videa na YouTube a Instagram. V nich vytváří “crazy” věci z oblasti fyziky a elektra.

Můžete se těšit na jeho vlastní začínající raketový program, motorizovaný nákupní vozík, funkční rekvizity z Hvězdné brány a spoustu věcí okolo Arduina, 3d tisku, PCB designu apod.

Brdský ležan


Na jejich stánku se dozvíte, jakým způsobem je využívána 3D technologie a CNC výroba při tvorbě jednotlivých dílů včelího úlu, který je navržen s ohledem na minimalizaci odpadu a podporu udržitelnosti.

Budete mít také příležitost si vlastnoručně poskládat stavebnici včelího úlu.

A rozhodně si nenechte ujít vystoupení Scienceshow, která vás vtáhne do tajů fyziky. Při jejich vystoupení se budete bavit, ale také se něco nového naučíte. Scienceshow proběhne v časech 11 a 14 hodin.

Staňte se členem naší komunity

Nepropásněte žádnou novinku z maker komunity. Newsletter neposíláme častěji jak jednou za měsíc.

Vystavujte na Maker Faire!

Tvoříte? Objevujete? Bastlíte? Ukažte svůj projekt veřejnosti na festivalech Maker Faire.